3 najlepsze zabiegi DDD na wiosnę

Wiosną budzą się do życia szkodniki, od których odpoczywaliśmy przez całą zimę i już wkrótce zaczną dawać nam się we znaki. Jakie profesjonalne zabiegi DDD warto wykonać, aby mieć od nich spokój i móc w pełni cieszyć się latem? Zapraszamy na nasz blog! 🙂

Pierwsze promyki słońca budzą do życia całą przyrodę, także świat owadów i pajęczaków. Te już wkrótce zajmą się zbieraniem pożywienia, budowaniem gniazd, rozmnażaniem. Pojawiać się ich będzie coraz więcej i więcej. Wielu z nas cierpi na różnego rodzaju alergie, przez co spotkanie z owadami może skończyć się kłopotami. Inni mają arachnofobię, wobec czego pająki wywołują u nich nieopisany strach. Gros osób zachoruje na boreliozę po kontakcie z kleszczem, jeszcze inni będą narzekać na uciążliwe komary. A to tylko wycinek kłopotów, jakie przyniesie nadchodzące lato w związku z owadami.

Na szczęście nie jesteśmy totalnie bezbronni wobec tych problemów. Firmy DDD mają ofertę mogącą zminimalizować ryzyko zarówno chorób, jak i dyskomfortu, który mogą sprawić owady i pajęczaki w naszym życiu. Na jakie zabiegi warto zdecydować się wiosną?

Zwalczanie kleszczy (Radom, Piaseczno, Warszawa)

Kleszcze to jedne z najmniejszych, a zarazem najbardziej niebezpiecznych pajęczaków, z jakimi mamy do czynienia w naszej strefie klimatycznej. Są odpowiedzialne za wywoływanie ciężkich chorób, które często nie są właściwie diagnozowane, co prowadzi do opóźnień w leczeniu i groźnych powikłań. Borelioza (niewłaściwie leczona lub późno zdiagnozowana) może zamienić życie w pasmo cierpienia, kleszczowe zapalenie mózgu moze skończyć się trwałymi zmianami neurologicznymi, włącznie ze zmianą osobowości. To nie przelewki, z kleszczami trzeba walczyć każdą dostępną metodą i ze wszystkich sił także dlatego, że z roku na rok ich przybywa, a terytorium ich bytowania drastycznie się zwiększa.

Kleszcze są już teraz nie tylko w lesie. Mamy je w przydomowych ogródkach, na działkach, są przy restauracjach, w miejskich parkach, na skwerach, zieleniakach, w zwykłych zaroślach ozdabiających chodniki. Są wszędzie, gdzie są nieco wyższe trawy i krzewy. Oznacza to, że nie tylko podczas weekendowego wypadu za miasto możemy złapać kleszcza. Możemy go też złapać wówczas, gdy wracamy z pracy, wychodzimy z psem na spacer czy idziemy po zakupy. Co gorsza, narażone są na to również dzieci.

Proponujemy Państwu zabieg zwalczania kleszczy. Jest to zabieg polegający na rozprowadzeniu substancji trującej za pomocą zamgławiacza ULV. Substancja ta wypuszczana jest pod bardzo dużym ciśnieniem i nanoszona na obszar występowania kleszczy. Dzięki temu, że substancja trująca rozbijana jest na bardzo maleńkie, mikroskopijne kropelki, jest bardzo lekka i wnika dosłownie w każdy zakamarek. Zabieg zamgławiania ULV jest niesamowicie skuteczny, a dodatkowo, aby przedłużyć jego trwałość i zapewnić odporność na deszcz i inne niekorzystne warunki pogodowe, do roztworu dodaje się glikol. Dzięki niemu substancja trująca przywiera do liści i staje się odporna na deszcz. Zabieg zapewnia efekty na czas ok. 8 tygodni. Zdrowie jednak jest najważniejsze!

Zwalczanie komarów (Radom, Piaseczno, Warszawa)

Komary na szczęście nie stanowią aż tak dużego problemu, jak kleszcze, ale skutecznie potrafią uprzykrzyć czas na wolnym powietrzu. Są po prostu uciążliwe: brzęczą nad uchem, kłują, budzą w nocy, wdzierają się do domów przy zapalonym świetle. Nie przenoszą chorób, nie wywołują alergii, nawet nie zanieczyszczają jedzenia, ale nie życzymy sobie ich obecności. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na zabieg odkomarzania wykonany wokół domu, aby po prostu przez całe lato mieć święty spokój i nie musieć walczyć z tymi natrętnymi owadami.

Zabieg odkomarzania (zwalczania komarów) warto wykonać nie tylko wokół prywatnych posesji, ale także wszędzie tam, gdzie występuje zagrożenie nadmiernym namnożeniem komarów. Są to restauracje z oczkami wodnymi lub położone nad jeziorami, hotele, pensjonaty, pola kempingowe, tereny imprez plenerowych, tereny miejskiego odpoczynku zlokalizowane przy źródłach wody stojącej.

Zabieg ten, podobnie jak zabieg zwalczania kleszczy, wykonywany jest poprzez zamgławianie ULV. Zamgławianie okazuje się tu niesamowicie skuteczną metodą, jest w stanie usunąć z danego terenu komary ukryte w najmniejszych zakamarkach. Efekty zabiegu utrzymują się do ok. 8 tygodni w zależności od warunków pogodowych. Aby przedłużyć jego efekty, do roztworu dodaje się specjalną substancję uodparniającą go na deszcz.

Deratyzacja (Radom, Piaseczno, Warszawa)

Wiosna to czas deratyzacji. Prawo wymaga jej od właścicielu i zarządców nieruchomości w ramach profilaktyki antygryzoniowej, ale warto ją wykonać niezależnie od wymogów prawnych. Zabezpieczenie naszych posesji przed gryzoniami to konieczność, bowiem rozmnażają się one błyskawicznie, a walka z nimi jest bardzo trudna, nieraz długa i kosztowna. Dlatego lepiej działać zawczasu! Są one bowiem groźne: zwłaszcza szczury potrafią zrobić niesamowite spustoszenie: przegryzają fundamenty, kable, rury, doprowadzają do zalań i pożarów, zanieczyszczają jedzenie, roznoszą choroby, są agresywne zwłaszcza dla zwierząt domowych.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zwalczaniu myszy i szczurów. Wiemy, jak pracować, aby deratyzacja przebiegała sprawnie, bezpiecznie dla dzieci i czworonogów, a zarazem w pełni skutecznie. Współpracujemy z wieloma firmami i fabrykami, które ochraniamy przed gryzoniami, dlatego do współpracy zapraszamy także osoby prywatne, którym gryzonie szczególnie w letnich miesiącach mogą dać się we znaki. Zapraszamy!

Usuwanie gniazd os i szerszeni (Radom, Piaseczno, Warszawa)

Wiosna to czas, kiedy zapłodnione samice os i szerszeni opuszczają zimową kryjówkę i rozpoczynają szukanie dobrego miejsca na założenie gniazda. Niestety zdarza się, że lokalizują je zbyt blisko siedzib ludzkich. Początkowo zazwyczaj sprawa nie rzuca się w oczy, ale wraz z z upływem czasu, kiedy gniazdo zaczyna się rozrastać, a osobników w nim przybywać, niepokój mieszkańców wzbudza coraz większa liczba fruwających os i szerszeni. Często jest to powód zadzwonienia do firmy DDD, bo gniazdo jest niewidoczne i to do nas należy zlokalizowanie go. Czasem jednak mieszkańcy znajdują gniazdo i potrzebują pomocy w bezpiecznym jego usunięciu.

Jesteśmy w stanie usunąć gniazda nawet położone w trudnych lokalizacjach. Robimy to bezpiecznie i skutecznie, tak żeby nikt z domowników czy osób postronnych nie ucierpiał. Zapraszamy do współpracy

Usługi DDD – Radom, Piaseczno, Warszawa

W ofercie firmy DDD Protect znajduje się bardzo dużo usług będących odpowiedzią na wiele problemów naszych Klientów. Usuwanie pluskiew, zwalczanie prusaków i karaluchów, mrówek, meszek, odławianie kun i łasic, zwalczanie kretów, montowanie zabezpieczeń przed ptakami, usuwanie barszczu sosnowskiego, neutralizacja kwasu masłowego i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z nimi w zakładce usługi i kontaktu z nami. Pomożemy Państwu bez problemu! Wszystkie świadczone przez nas usługi poparte są wieloletnim doświadczeniem. Używamy tylko wysokiej jakości, specjalistycznego sprzętu, a także certyfikowanych i dostępnych tylko dla specjalistów preparatów. Stale się szkolimy i udoskonalamy nasze metody, dlatego powierzając zabieg naszej firmie mogą być Państwo pewni fachowej obsługi i 100% efektu. Działamy tak, żeby po szkodnikach nie było śladu, do skutku!

Zapraszamy serdecznie do kontaktu! 🙂