8 pytań o pluskwy, w tym najważniejsze – czy da się je zwalczyć?

Otrzymujemy coraz więcej zgłoszeń dotyczących zwalczania pluskiew. Zaskoczeni mieszkańcy zadają nam mnóstwo pytań, próbując dociec, jak doszło do inwazji. Zebraliśmy je i udzielamy odpowiedzi. Zapraszamy!

Po wielu latach, kiedy najczęściej odbieranymi przez nas zgłoszeniami były te dotyczące inwazji prusaków, karaluchów czy gryzoni, pojawił się problem z pluskwami. Większość osób, które odkrywają, że w ich łóżkach gnieżdżą się pluskwy, jest totalnie zaskoczona tym faktem. Nic dziwnego: pluskwy wciąż kojarzą się z biedą, patologią i niskim poziomem higieny. Tymczasem jest to skojarzenie mylne, bo pluskwy nie są zainteresowane brudem, lecz naszą krwią. Oznacza to, że każdy z nas może stać się ich ofiarą, bez względu na zasobność portfela i warunki, w jakich mieszka. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z tymi uciążliwymi insektami.

1. Skąd się biorą pluskwy?!

To najczęściej pojawiające się pytanie w naszych rozmowach z Klientami. Część osób myśli, że mogły przejść od sąsiadów lub przyniosły je zwierzęta domowe. Nie jest to prawdą. To sami lokatorzy je przynieśli.

Pluskwy zostały przez naturę wyposażone w odnóża z haczykami. To właśnie dzięki tym haczykom posiadają one zdolność do przyczepienia się do tapicerowanych mebli i zaczekania na żywiciela. Oznacza to, że pluskwy można spotkać w każdym miejscu, w którym są tapicerowane meble: w pociągach, autobusach, kinach, teatrach, akademikach, hotelach, pensjonatach, gabinetach kosmetycznych i wielu innych. I tak naprawdę nie ma tu nic do rzeczy stan sanitarny tych miejsc: mogą być one bardzo czyste, intensywnie sprzątane i wietrzone. Wystarczy bowiem jedna osoba, która przyniesie pluskwę na ubraniu i zagrożenie staje się realne.

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na wszystkie miejsca noclegowe. Pamiętajmy, liczba gwiazdek przy nazwie hotelu nie chroni nas w żaden sposób przed zarażeniem pluskwami! Ich problem dotyczy nawet najbardziej ekskluzywnych hoteli świata. I trudno tu winić obsługę, bowiem przewija się przez nie wielu gości, stąd utrzymanie pluskiew z dala od obiektu może nie być możliwe.

2. Gdzie się gnieżdżą pluskwy w domu?

Próżno ich szukać w kuchni czy w łazience, jak wielu innych szkodników lgnących do naszych zapasów i wilgoci. Pluskwa trzyma się blisko człowieka, zwłaszcza śpiącego. To noc jest tą porą, podczas której wyrusza ona na poszukiwanie pokarmu, a więc i żywiciela, stąd najszybciej znaleźć można pluskwy w łóżku i jego okolicach.

W ich poszukiwaniu najlepiej przejrzeć zagłębienia materaca, jego szwy, stelaż, listwy przypodłogowe w pobliżu łóżka, zasłony, firany, obrazki, ramki ze zdjęciami, szafki nocne, lampki nocne i wszystkie inne elementy, jakie znajdują się do 2-3 metrów od łóżka.

3. Czy pluskwy gryzą?

Gryzą i to porządnie. Nasi klienci, kiedy dzwonią z zamiarem zgłoszenia problemu pluskiew, już zazwyczaj się o tym przekonali. Czerwone bąble pojawiające się na ciele to pierwszy sygnał, że w naszym łóżku mogli zamieszkać niechciani lokatorzy.

Ale uwaga: każdy z nas może inaczej zareagować na ugryzienie pluskwy. Jedne osoby mogą mieć mocno czerwone bąble, inne ledwo różowe. U jednych pojawi się bardzo mocny świąd, u innych lekki. Elementem, który łączy te wszystkie przypadki, jest charakterystyczne ułożenie bąbli: często w linię prostą lub trójkąt.

4. Czy pluskwy roznoszą choroby?

To pozytywna wiadomość: pluskwy nie przenoszą żadnych chorób. Oznacza to, że ich pojawienie się wiązać się będzie z uciążliwym gryzieniem i budzącą obrzydzenie obecnością insektów w łóżku i jego okolicach, ale nie musimy przynajmniej obawiać się, że te małe insekty nas czymś zarażą.

Faktem jest jednak, że już sama obecność pluskiew powinna zmusić nas do kontaktu z profesjonalną firmą DDD.

5. Czy uda mi się zwalczyć pluskwy we własnym zakresie?

Niestety jest to mało prawdopodobne. Zapewne udają się Państwo do marketu i zakupią jeden z wielu środków, o których producent pisze, że zabijają pluskwy. Po użyciu tak będzie, część pluskiew zginie. Niestety nie wszystkie, a te, które zostaną, staną się odporne na zastosowany środek. Nawet jeśli wrócą Państwo po inny środek do sklepu, może okazać się, że różni się on tylko nazwą i producentem, substancja czynna będzie identyczna. Tu już nie zobaczą Państwo żadnych efektów trucia pluskiew.

Odradzamy samodzielne próby pozbycia się pluskiew także z innego powodu: nie tylko tracą Państwo pieniądze, ale także dają Państwo populacji czas, aby się namnażała. Niestety usuwanie dużej populacji pluskiew jest później bardziej skomplikowane, czasochłonne i kosztowniejsze. Nie warto działać na własną rękę, lecz od razu skontaktować się z firmą DDD Protect. Wiemy, jak zwalczyć pluskwy skutecznie.

6. Jak się uchronić przed pluskwami?

Profilaktyka przeciw pluskwom jest trudna: są one na tyle małe, że nikła jest szansa, abyśmy zauważyli je przyczepione do naszych ubrań. Jest jednak parę czynności, które mogą uchronić nas przed ich atakiem:

  • dokładne czyszczenie używanych mebli – jeśli dostajemy od kogoś meble, jest ryzyko, że mogą się w nich znajdować pluskwy. Należy meble dokładnie przejrzeć i wyczyścić.
  • pranie w wysokiej temperaturze używanych ubrań – pluskwy mogą być również w używanych ubraniach, zarówno tych kupowanych w tzw. second handach, jak i w tych, które dostajemy od rodziny i przyjaciół. Wszystkie ubrania natychmiast po przyniesieniu do domu powinny trafić do pralki i być wyprane w wysokiej temperaturze.
  • dokładne przeglądanie walizek po powrocie z wakacji – jest pewna szansa, że uda nam się zauważyć niechcianego lokatora. Ubrania po wakacjach również natychmiast należy wyprać.

7. Jak zwalczacie pluskwy?

Wybieramy metodę trójfazową. Są to trzy zabiegi z użyciem trzech różnych środków o innych substancjach czynnych, które nie dają pluskwom szansy na uodpornienie się. Dlatego po każdym zabiegu populacja pluskiew staje się coraz mniejsza, a trzeci z kolei daje gwarancję pozbycia się problemu.

Jako że pluskwy są także podatne na wysoką temperaturę, wspomagająco używamy parownicy, czyli urządzenia emitującego bardzo gorącą parę.

8. Czy mam gwarancję, że usuniecie pluskwy z mojego mieszkania?

Jeśli zastosują się Państwo do wszystkich naszych rad, udzielanych indywidualnie na miejscu, a także przeprowadzimy wszystkie zabiegi – pluskwy zginą, a Państwo będziecie cieszyć się spokojnym snem.

 

Zwalczanie pluskiew – Radom, Piaseczno, Warszawa i inne miasta!

Gorąco zachęcamy do korzystania z naszych usług. Nasze grono klientów jest już spore, wszyscy są zadowoleni z osiągniętych rezultatów. Zresztą nie odchodzimy z miejsca zabiegu, dopóki nie zniknie w nim ostatnia pluskwa, bo Państwa zadowolenie i rzetelny zabieg są dla nas priorytetami. Działamy w wielu miastach w okolicy, ich listę znajdą Państwo poniżej. Jesteśmy do dyspozycji!