Deratyzacja szczurów – Radom, Piaseczno, Warszawa – najlepsza oferta!

Ze szczurami nie ma żartów – trzeba uważać, aby ich populacja nie wymknęła się spod kontroli. Dlatego deratyzacja jest tak ważna i warto powierzyć ją profesjonalnej firmie. DDD Protect ma specjalną ofertę – deratyzacja w Radomiu, Piasecznie i Warszawie w cenach na każdą kieszeń!

Deratyzacja szczurów (Radom, Piaseczno, Warszawa i inne miasta i miejscowości) to zabieg wymagany przez prawo. Obowiązuje on podmioty w szczególny sposób związane z żywnością, a także zarządców nieruchomości. Każde miasto i gmina określa przeprowadzanie deratyzacji na własnych zasadach, choć różnice zazwyczaj tkwią jedynie w szczegółach.

Deratyzacja – Radom, Piaseczno, Warszawa

Wszystkich, którzy muszą lub chcą przeprowadzić deratyzację, zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy. Jest wiele firm na rynku, niemniej jednak my możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu deratyzacji, a także 100% sukcesów w tym zakresie (świadczą o tym chociażby komentarze zostawiane przez naszych klientów w sieci, warto sprawdzić!).

Stale się szkolimy, udoskonalamy nasze metody, inwestujemy w najnowocześniejszy sprzęt i śledzimy nowinki rynkowe. Mogą być Państwo pewni, że zastosujemy metody, które poradzą sobie z każdą populacją szczurów bez problemów. Będą przy tym najmniej uciążliwe i maksymalnie bezpieczne! Zapewniamy też, że deratyzacja (Radom, Piaseczno, Warszawa) wykonywana przez naszą firmę jest w korzystnych cenach!

Deratyzacja – kogo prawo zobowiązuje do jej przeprowadzania?

Deratyzację obowiązkowo muszą przeprowadzić wszystkie podmioty, których działalność związana jest w jakikolwiek sposób z żywnością. Dotyczy więc wszelkiego rodzaju lokali gastronomicznych (restauracji, jadłodajni, stołówek, knajp, pubów, barów, stołówek szkolnych, hoteli, stacji benzynowych z punktami gastronomicznymi), ale też sklepów spożywczych bez względu na wielkość ich powierzchni, a także zakładów przetwarzających żywność, magazynów żywnościowych, wszelkich firm transportujących produkty żywnościowe.

Obowiązek deratyzacji obejmuje ponadto takie miejsca, jak szkoły, przedszkola, żłobki, akademiki, internaty, uczelnie, szpitale, budynki wielorodzinne, takie jak bloki. Deratyzacja powinna być przeprowadzana także na działkach, a także w domach jednorodzinnych.

Kary za brak deratyzacji

Uchylanie się od obowiązku deratyzacji ma swoje skutki i grozi mandatem w wysokości 500 złotych. Za sprawdzanie, czy deratyzacja była przeprowadzana odpowiedzialna jest straż miejska oraz urzędnicy z miejscowych Biur Gospodarki Komunalnej.

Koszt deratyzacji ponoszą właściciele i zarządcy nieruchomości, a nie gmina czy miasto, jak sądzi wciąż wiele osób. Jeśli deratyzacja zlecona jest prywatnej firmie, nie ma problemu, zazwyczaj wystawiany jest protokół pozabiegowy i to on jest dowodem dla strażników miejskich lub urzędników, którzy mogą zjawić się i zażądać dowodu na przeprowadzoną deratyzację.

Jak jednak wiemy, wymóg deratyzacji dotyczy również domów jednorodzinnych. Mieszkańcy również mogą zostać odwiedzeni przez Straż Miejską i poproszeni o dowód przeprowadzonej deratyzacji. Jeśli zlecono ją profesjonalnej firmie, nie ma problemu, zlecający z pewnością dostał protokół pozabiegowy i to ten dokument należy pokazać organom kontrolnym. Jeśli jednak deratyzacja nie została przeprowadzona przez profesjonalną firmę, może pojawić się problem z udowodnieniem, że w ogóle była przeprowadzona. W przypadku kontroli, jeśli wciąż mamy wyłożoną trutkę czy pułapkę, należy pokazać ją strażnikom. Jeśli już ich nie ma, warto pokazać paragony za zakup trucizn i pułapek. Warto też zrobić zdjęcia pułapek i trutek w naszym domu lub jego obrębie, to również może przekonać strażników, że nie uchylają się Państwo przed koniecznością przeprowadzania deratyzacji. Faktem jednak jest, że najlepiej powierzyć deratyzację firmie DDD. I nie chodzi tu tylko i wyłącznie o wystawiany protokół.

Dlaczego warto powierzyć deratyzację firmie DDD?

Deratyzacja nie powinna być zabiegiem przeprowadzanym tylko i wyłącznie dlatego, że jest wymogiem prawnym. Takie myślenie doprowadza do stosowania nieskutecznych trutek, pozwalania gryzoniom na rozmnażanie się i wyrządzanie wielu szkód. Niestety – ludzie co prawda wiedzą, że gryzonie mogą wyrządzić wiele szkód, ale póki się u nich nie pojawią, mają tendencję do lekceważenia zagrożenia. A czasem nawet jak się pojawią – udają, że nic się nie dzieje.

Do tematu deratyzacji trzeba podejść z ogromną odpowiedzialnością. Gryzonie, a zwłaszcza szczury, rozmnażają się błyskawicznie. Wyrządzają też wiele szkód i roznoszą choroby. Nie radzą sobie z nimi największe i najbogatsze miasta świata, a w walce z nimi tak naprawdę najlepsza jest profilaktyka.

Choć żyjemy w czasach nieograniczonego dostępu do wiedzy, w internecie jest mnóstwo błędnych informacji. Jeśli nie dysponując specjalistyczną wiedzą, chcielibyśmy przeprowadzać deratyzację, możemy stracić tylko pieniądze i czas, a gryzonie mogą bezkarnie się rozmnażać. Szczury są bardzo przebiegłe i nie dają się łatwo przekonać do zjedzenia wyłożonych trutek, traktują je z dużą rezerwą i wysyłają najpierw najsłabszego osobnika z kolonii, aby zjadł i go obserwują. Jeśli po kilku dniach nic mu się nie dzieje, same również jedzą. Dlatego stosowanie trutek bez wiedzy, jak to zrobić i które wybrać, nie da nam odpowiedniego efektu. To samo dotyczy pułapek – szczury nie wchodzą do nich chętnie i często trzeba używać forteli, aby je złapać.

Powierzenie deratyzacji firmie DDD daje gwarancję, że deratyzacja zostanie przeprowadzona profesjonalnie. W DDD Protect stosujemy specjalnie dobierane trutki o różnych konsystencjach i opóźnionym działaniu, wypróbowane pułapki i karmniki deratyzacyjne cechujące się specjalną konstrukcją. Oznaczamy miejsca deratyzacji, pilnujemy trutek i je uzupełniamy, utylizujemy martwe gryzonie. Wszystko odbywa się bezpiecznie, także z myślą o dzieciach i zwierzętach domowych.

Wystawiamy także protokoły pozabiegowe, dzięki którym mają Państwo możliwość udowodnienia organom kontrolnym, że wywiązujecie się z obowiązku przeprowadzania deratyzacji.

Obowiązkowa deratyzacja – kontrowersje?

Często zadawane jest nam pytanie, kto tak naprawdę odpowiada za deratyzację. Wiadomo, w budynkach jednorodzinnych to właściciel jest zobowiązany do jej przeprowadzania. Ale w budynkach wielorodzinnych, takich jak bloki? Oczywiście tu do przeprowadzania deratyzacji zobowiązani są zarządcy nieruchomości oraz ich właściciele. Ci jednakże próbują w ustawach znaleźć podstawy, aby udowodnić, że to gmina powinna zapewniać deratyzację na swoim obszarze, bo utrzymanie porządku w gminach jest ich własnym zadaniem.

W sądach toczyło się już wiele takich spraw, niemniej jednak gminy z powodzeniem powołują się na Ustawę z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. W jej Art. 22.1. przeczytać można, że „właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością są obowiązani utrzymywać ją w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym, w szczególności: (…) zwalczać gryzonie, insekty i szkodniki”. I tu właściwie kończy się kwestia dyskusyjna. To właściciele, posiadacze i zarządcy nieruchomości są zobowiązani do jej przeprowadzania, nie gmina.

Zapraszamy do kontaktu z DDD Protect!