Dezynfekcja koronawirusa – uważaj na oszustów!

Temat koronawirusa nie przestaje rozgrzewać wyobraźni. Nic dziwnego, wirus ten stanowi realne zagrożenie. Powszechna stała się dezynfekcja, zwłaszcza miejsc publicznych. Niestety – pojawiło się mnóstwo specjalistów od dezynfekcji, którzy nie mają ani doświadczenia ani sprzętu potrzebnego, aby była ona efektywna. Dezynfekcja koronawirusa? Uważaj na oszustów!

Dezynfekcja koronawirusa – dlaczego jest ważna?

Koronawirus jest groźnym patogenem wywołującym chorobę COVID-19. Jej objawy mogą przybrać nasiloną postać, wówczas osoba chora ma kłopoty z oddychaniem, przez które może nawet trafić na OIOM. Choroba w części przypadków jest śmiertelna. Nikt tak naprawdę nie może być pewien, jak w razie zakażenia rozwinie się u niego choroba. Choć doniesienia mówią o tym, że dotyka ona w większości osób starszych, zdarzają się też sytuacje, w których chorują, a nawet umierają młodzi ludzie.

Z tego powodu podjęto mnóstwo środków bezpieczeństwa, aby epidemię spowolnić i doprowadzić do końca. Jednym z najważniejszych elementów profilaktyki przeciw koronawirusowi jest dezynfekcja.

Dezynfekcja jest ważnym zabiegiem, ponieważ usuwa drobnoustroje chorobotwórcze: bakterie i wirusy, w tym także koronawirusa. Wykonywana w miejscach publicznych, takich jak przystanki autobusowe, ławki, ulice, skwery, komunikacja publiczna chroni tych, którzy muszą opuszczać mieszkania, aby dojechać do pracy czy załatwić sprawunki. Wykonywana regularnie pozwala ograniczać transmisję wirusa.

Profesjonalna dezynfekcja koronawirusa – czym się charakteryzuje?

Tylko i wyłącznie dezynfekcja wykonywana przez profesjonalną firmę ma szansę dać oczekiwane efekty. Chodzi tu o kilka czynników: ważną składową są ludzie – odpowiednio przeszkoleni i z konkretnym doświadczeniem; sprzęt – certyfikowany i wysokiej jakości, nie sprowadzany naprędce z Chin, oraz preparaty – zarejestrowane do walki z koronawirusem, dedykowane specjalistom, do których użycia trzeba mieć odpowiednie pozwolenia.

W profesjonalnej dezynfekcji ważne są metody. Obecnie najczęściej wybiera się jedną z dwóch metod, w zależności od tego, gdzie dezynfekcja jest przeprowadzana. Są to:

  • zamgławianie ULV – metoda, która zapewnia efekt dezynfekcyjny w krótkim czasie. Jest bardzo skuteczna i nie wymaga od osoby wykonującej zabieg dokładności: wszystko bowiem załatwia sprzęt. Używa się tu zamgławiaczy, czyli generatorów zimnej mgły.
    Zamieniają one preparat dezynfekcyjny na mgiełkę o bardzo małych, wręcz mikroskopijnych kroplach. Mgła jest rozprowadzana pod ogromnym ciśnieniem, które wtłacza ją w każde miejsce, także w szczeliny, w które by się nie dostała przy użyciu mniej dokładnych metod (jak np. oprysk grubokroplisty). Dzięki temu preparat rozprowadzony jest w dosłownie każdym miejscu, działając odkażająco i zabójczo na drobnoustroje, w tym koronawirusa.
  • ozonowanie – to całkowicie ekologiczna metoda niszczenia drobnoustrojów chorobotwórczych. W trakcie jej przeprowadzania używa się specjalny sprzęt, tzw. ozonator. Wytwarza on ozon, który jest rozprowadzany po całym pomieszczeniu. Jest to gaz o bardzo silnych właściwościach dezynfekujących i utleniających, co jest zabójcze dla koronawirusa i innych drobnoustrojów.

Bez problemu radzi sobie z nimi, pozostawiając pomieszczenia czyste, świeże, wolne od drobnoustrojów. Dodatkowo usuwa nieprzyjemne zapachy, docierając do ich przyczyny. Nie maskuje więc ich, ale trwale usuwa.
W profesjonalnej dezynfekcji ważne jest, aby była przeprowadzana przez wyszkolone osoby, dobrym sprzętem i uczciwymi preparatami, w zalecanych przez producentów stężeniach. Ważne jest też dobranie metody do zastanych warunków: wilgotności, temperatury, gatunku drobnoustrojów. Od tego zależy czas wykonywania dezynfekcji, wybór metody, dobór środków. Dobra firma bez problemu przeprowadzi taką właśnie analizę i na jej podstawie wybierze taką metodę, żeby efekty były optymalne, czas jej wykonywania jak najkrótszy.

Jak oszukuje się na dezynfekcji?

W dobie pandemii koronawirusa dezynfekcja stała się zabiegiem szczególnie poszukiwanym, nie tylko przez osoby prywatne, ale również przez instytucje publiczne i firmy. Dlatego mnóstwo firm dodało taką usługę do swojej oferty. Często bez żadnego wcześniejszego przygotowania, bez żadnego konkretnego doświadczenia. Dezynfekcją zaczęły zajmować się osoby niekompetentne, a wiedza na jej temat zaczęła być czerpana z internetu. Czasem do przeprowadzania dezynfekcji zmusza się osoby kompletnie nie mające z nią nic wspólnego.

Taka dezynfekcja nie da efektów, o które chodzi. Nijak nie usunie koronawirusa, może wręcz zaszkodzić. Jest marnotrawieniem pieniędzy. Koronawirus to realne zagrożenie, dlatego powinno się zaufać doświadczonym firmom DDD, które dezynfekcję wykonują od lat, posiadają wszystkie stosowne pozwolenia i szkolenia, wiedzą, jakich używać preparatów, jak mierzyć efekty dezynfekcji, co robić, aby była jak najmniej uciążliwa, jak najszybciej przeprowadzona. W DDD Protect mamy metody, które stosujemy od lat, ulepszamy przez wprowadzanie najnowszych preparatów. Inwestujemy też w sprzęt.

Warto mieć się też na baczności, jeśli chodzi o wizyty ekip DDD w domu. Policja ostrzega, że w czasie pandemii jest to nowy rodzaj oszustwa. Oszuści ubierają się w kombinezony i pod pretekstem wykonywania dezynfekcji, przeszukują szuflady i inne miejsca w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów oraz gotówki. Warto zaufać firmie, która na rynku jest już od wielu lat!

Dezynfekcja koronawirusa – Radom, Warszawa, Piaseczno, Kielce

Firma DDD Protect działa na rynku od kilku lat. Zgromadziliśmy w tym czasie ogromne grono klientów, zarówno indywidualnych, jak i firm i instytucji, z którymi współpracujemy – nie tylko w zakresie dezynfekcji. Usługa dezynfekcji wykonywana przez nas to ogromna skuteczność, doświadczona ekipa, najlepsze preparaty, tylko certyfikowany sprzęt. Jesteśmy skuteczni – wystarczy jeden telefon, abyśmy się znaleźli na miejscu i wykonali dezynfekcję.

Podczas pandemii koronawirusa jesteśmy w stanie doradzić najlepsze metody, które dają 100% pewności, że koronawirus w danym miejscu zostanie usunięty. To ważne – od tego bowiem zależy zdrowie i życie ludzi. Stawiamy na otwartość i brak wątpliwości, jesteśmy do Państwa dyspozycji stale, w awaryjnych sytuacjach nawet 24 godziny na dobę. Dzięki dużej mobilności błyskawicznie zjawimy się na miejscu: pracujemy na terenie miast takich, jak Radom, Warszawa, Piaseczno, Pionki, Kielce i wiele innych (lista miast, na terenie których wykonujemy nasze usługi, stale jest wyświetlana na dole strony).

Zapraszamy serdecznie do korzystania z naszych usług!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.