Koronawirus? Pomoże dezynfekcja!

Zagrożenie koronawirusem istnieje, a w Polsce potwierdzono już pierwszy przypadek zachorowania. Nie warto wpadać w panikę! Warto za to wiedzieć, co robić, aby uchronić się przed chorobą. DDD Protect ma dla Was najskuteczniejszą, bo profesjonalną dezynfekcję koronawirusa. Działamy w miastach takich, jak Radom, Warszawa, Piaseczno i wielu innych!

O koronawirusie słyszeli już wszyscy. Temat rozpala wyobraźnię, przy okazji pojawiają się pytania o to, jak się przed nim ochronić, czy dezynfekcja jest skuteczna, jak myć ręce i wiele innych. To dobrze – epidemia wygaśnie, a zasad higieny warto przestrzegać na co dzień.

Zanim jednak epidemia wygaśnie, proponujemy Państwu niezawodną metodę ochrony przed koronawirusem, czyli dezynfekcję. Przeprowadzona przez profesjonalną firmę z odpowiednim doświadczeniem jest najlepszą metodą ochrony przed zagrożeniem, jakie koronawirus za sobą niesie.

Koronawirus w Polsce – czy jest się czego bać?

W chwili, kiedy piszemy te słowa, w Polsce już potwierdzono obecność koronawirusa u jednej osoby. Z pewnością nie minie wiele czasu, gdy usłyszymy o kolejnych przypadkach, koronawirus bowiem roznosi się bardzo łatwo i szybko infekuje kolejne osoby. Na szczęście z ogólnodostępnych obecnie informacji wynika, że nie jest to szczególnie groźny wirus, a śmiertelność w wyniku objawów wywołanych przez niego wynosi ok. 3,5%. Warto przy tym zaznaczyć, że śmiertelność ta jest tym wyższa, im bardziej zaawansowanej wiekowo grupy ludzi dotyczy. Nie bez znaczenia są tu również obciążenia związane z chorobami przewlekłymi, a także nowotworami.

Śmiertelność w wyniku zainfekowania koronawirusem jest większa, niż w przypadku zainfekowania wirusem sezonowej grypy (3,5% wobec mniej niż 1%). Ma to z pewnością związek z faktem, że wiele ludzi poprzez wielokrotne zetknięcie z wirusem grypy wykształciło na niego odporność. Koronawirus jest natomiast wirusem nowym i ludzie muszą dopiero się na niego uodpornić.

Objawy związane z zakażeniem koronawirusem – jak wskazują oficjalne dane – są zazwyczaj cięższe, niż w przypadku zarażenia grypą. Niemniej jednak i tak u ogromnej większości zainfekowanych przebieg choroby będzie łagodny i ograniczy się do gorączki, złego samopoczucia, kaszlu i in. znanych wszystkim objawów. U części objawy nie wystąpią wcale, mimo zakażenia. Niestety nawet mimo braku objawów zakażenia, osoba taka zarażą innych.

A koronawirus przenosi się bardzo łatwo i to stanowi o jego sile. Szerzy się głównie drogą kropelkową – zainfekowana osoba podczas kichania lub kaszlu wyrzuca z siebie wirusa, który następnie unosi się w powietrzu, osiada na jej rękach, na powierzchniach i “czeka” na kolejną ofiarę. Wirusem można zarazić się poprzez dotykanie miejsc i przedmiotów, na których osiadł wirus, a następnie dotknięcie swoich ust, nosa czy oczu. Dlatego tak ważne w profilaktyce jest mycie rąk i powstrzymanie się od dotykania tych newralgicznych miejsc stanowiących bramę do naszego organizmu.

Koronawirus nie jest jednak wirusem, którego należałoby się wyjątkowo obawiać (istnieją wirusy o dużo większej śmiertelności!), niemniej jednak zagrożenie istnieje. Najlepsza jest profilaktyka, a wśród profilaktycznych zaleceń jest dokonywanie dezynfekcji. DDD Protect ma ją w ofercie!

Koronawirus – profilaktyka

Aby uniknąć zarażenia koronawirusem, należy robić dokładnie to samo, co w przypadku innych chorób zakaźnych:

 • wykonywać dezynfekcję, zwłaszcza miejsc, w których przebywa lub przewija się dużo osób;
 • jak najczęściej myć ręce, nie krócej niż 30 sekund, ciepłą wodą z mydłem, bardzo dokładnie, docierając do każdego miejsca na dłoniach: ich wewnętrznej i zewnętrznej stronie;
 • w przypadku braku dostępu do mydła i ciepłej wody można użyć preparatów do mycia rąk z alkoholem (antybakteryjnych);
 • unikać dotykania ust, nosa i oczu brudnymi rękami;
 • unikać przebywania w pobliżu osób, które mają objawy przeziębieniowe: kaszlą i kichają;
 • nie spożywać niedogotowanego mięsa i mleka oraz jaj.

Jak zwalczamy koronawirusa

W DDD Protect proponujemy Państwu usługę dezynfekcji. Posiadamy wysokiej jakości sprzęt, którym jesteśmy w stanie zwalczyć koronawirusa i inne wirusy, stanowiące zagrożenie w tzw. sezonie grypowym (trwającym w Polsce od października do marca). Polegamy na naszym sprzęcie, gdyż został on wypróbowany w setkach realizacji, posiada odpowiednie certyfikaty i jest dopuszczony do użytku jako spełniający swoją funkcję na 100%.

Koronawirusa zwalczamy przy użyciu środków zarejestrowanych i certyfikowanych do zwalczania koronawirusa za pomocą dwóch metod:

 • ozonowanie – ekologiczna metoda skutecznie usuwająca bakterie, ale także wirusy, w tym koronawirusa. Ozon jest najsilniejszym znanym człowiekowi utleniaczem. Nie truje, lecz utlenia, w tym przypadku ściany komórkowe koronawirusa i go niszczy. W DDD Protect posiadamy wydajne ozonatory, które są w stanie uporać się z ozonowaniem pomieszczeń szybko i skutecznie. Jest to sprzęt przeznaczony dla profesjonalistów i dopuszczony do użytkowania jedynie przez przeszkolone osoby.
 • zamgławianie ULV – jest to zabieg polegający na użyciu generatora zimnej mgły (specjalnego, certyfikowanego urządzenia), który przetwarza preparat na zimną mgłę o mikroskopijnych kropelkach. Jest ona wyrzucana z generatora pod bardzo dużym ciśnieniem, dzięki czemu dostaje się w każdą szczelinę. Bez problemu usunie wirusy, w tym koronawirusa. Stosowane przez nas preparaty posiadają deklarację producenta w kwestii ich skuteczności w zwalczaniu koronawirusa!

Zwalczanie (dezynfekcja) koronawirusa – Radom, Warszawa, Piaseczno i in.

Do współpracy zapraszamy nie tylko osoby prywatne, ale przede wszystkim zarządzające miejscami, w których przebywa dużo ludzi lub przez które przewija się dużo ludzi. Są to:

 • przychodnie, szpitale,
 • gabinety lekarskie,
 • gabinety kosmetyczne,
 • żłobki, przedszkola, szkoły, uczelnie,
 • sale zabaw, świetlice,
 • internaty, akademiki i in.
 • hotele, motele, restauracje.

Koronawirus stanowi szczególne zagrożenie dla osób starszych, dlatego dezynfekcję powinno się szczególnie przeprowadzać w szpitalach, hospicjach, ale także w domach spokojnej starości. Może być niebezpieczny również dla dzieci, więc ozonowanie i/ lub zmgławianie ULV powinno być wykonane także w miejscach, w których dzieci przebywają przez dłuższy czas, w skupiskach.

Zapraszamy Państwa do korzystania z usług firmy DDD Protect w zakresie zwalczania koronawirusa (i innych wirusów, także grypy). Profilaktyka jest absolutnie najlepszą metodą ochrony zdrowia przez wirusami (koronawirusem, grypą i innymi wirusami, ale także bakteriami i innymi drobnoustrojami). Jest też wielokrotnie tańsza od późniejszego leczenia.

Nasza firma oferuje zwalczanie (dezynfekcję) koronawirusa na terenie Radomia, Warszawy, Piaseczna i wielu innych miejsc i miejscowości w pobliżu. Ich listę znajdą Państwo na dole strony. Warto zaufać w tej kwestii firmie z doświadczeniem w dezynfekcji – DDD Protect dezynfekcję wykonuje już od wielu lat, posiadamy stałych klientów, zapewniamy optymalne wyniki dezynfekcji. Zapraszamy do kontaktu!