Odkomarzanie i odkleszczanie – z myślą o zdrowiu i spokoju

Komary i kleszcze potrafią skutecznie zepsuć letnie miesiące. Te pierwsze nie są groźne, lecz natrętne. Te drugie przenoszą choroby, które są groźne dla zdrowia i życia. DDD Protect proponuje zabieg, który rozwiązuje oba problemy. Na czym polega? Zapraszamy do lektury!

Komary – niegroźne natręty

Komary pojawiają się, jak tylko słupki rtęci wędrują dostatecznie wysoko, a powietrze staje się nieco bardziej wilgotne. Szukają miejsc ze stojącą wodą – to właśnie w takiej składają jaja, z których następnie wylęgają larwy. Dlaczego są tak natrętne? Ponieważ potrzebują naszej krwi do rozmnażania. A ściślej – jest ona potrzebna samicom do produkcji jaj. Dlatego zrobią wszystko, aby nas ukąsić. Pomaga im w tym też natura – komarzyce są wyczulone na punkcie zapachu naszego potu, wydychanego przez nas dwutlenku węgla, a także ciepła naszego ciała. Bardzo trudno jest zatem w 100% wyeliminować czynniki, które wabią komary i ochronić się przed ukąszeniami.

Komary w Polsce na szczęście nie przenoszą groźnych chorób. Zostawiają po sobie jedynie czerwony bąbel i swędzenie – może być ono szczególnie uciążliwe zwłaszcza dla dzieci. W aptece możemy dostać sporo preparatów, które złagodzą skutki ukąszenia, możemy też pomóc sobie domowymi sposobami.

Mimo że ukąszenia nie są groźne, nikt nie lubi swędzenia, nie lubimy też, kiedy komary natrętnie fruwają nam w okolicach twarzy i bzyczą obok ucha. Dźwięk ten wiele osób doprowadza do szału. Dlatego szukamy środków, które mogłyby je odstraszyć, choć ich skuteczność w wielu przypadkach jest niewielka. Nasz zabieg odkomarzania zapewnia kilka tygodni spokoju od nich!

Kleszcze – niebezpieczeństwo dla zdrowia

Z kleszczami nie ma żartów. To małe pajęczaki roznoszą choroby, które są bardzo groźne dla zdrowia. Jedno ukąszenie może zmienić życie na zawsze. Co gorsza, populacja kleszczy rośnie. Dawniej były problemem dla tych, którzy chodzili po lasach, dziś wystarczy otrzeć się o wysokie trawy, krzewy w parkach, na skwerach, czy w ogródkach, aby złapać kleszcza. Stają się one aktywne, gdy tylko temperatura podniesie się powyżej 7 stopni C. Oznacza to, że w Polsce przez przeważającą część roku występuje zagrożenie kleszczami.

Kleszcze przenoszą groźne choroby. To nie tylko najpopularniejsza bolerioza (bez wczesnego wykrycia skutkuje problemami neurologicznymi, kardiologicznymi oraz ortopedycznymi), ale też kleszczowe zapalenie mózgu (mogące doprowadzić nawet do śmierci) czy kilka innych chorób występujących zarówno u ludzi, jak i zwierząt domowych.

Nasz zabieg ochroni przed kleszczami przez całe lato.

Odkomarzanie i odkleszczanie od DDD Protect – skutecznie i bezpiecznie

Odkomarzanie i odkleszczanie to zabiegi mające na celu usunięcie komarów i kleszczy z danego terenu. Warunkiem ich skuteczności jest użycie odpowiedniego sprzętu, doświadczenie osoby wykonującej zabieg oraz względnie dobra pogoda – zarówno w dniu wykonywania zabiegu, jak i po nim. Aby zabiegi były odporne na deszcz, użyty preparat wzbogacamy tak, aby nie spływał wraz z kroplami wody, lecz przyczepiał się do liści i igieł na dłużej (dodajemy tzw. adjuwant).

Używamy wysokiej klasy, certyfikowanego sprzętu oraz odpowiednich preparatów. Zostały one sprawdzone w setkach realizacji. Najczęściej używaną przez nas metodą jest zamgławianie termiczne – polega ono na rozpyleniu trucizny w postaci mgły o mikroskopijnych kropelkach.

Jest to zabieg bardzo efektywny – ciecz odparowuje pod wpływem wysokiej temperatury i skrapla się w kontakcie z chłodniejszym powietrzem. W ten sposób powstaje mgła, która utrzymuje się długo w powietrzu, a dzięki lekkim kropelkom, dociera w każdą, nawet najmniejszą szczelinę, najbardziej gęste zarośla i uśmierca kryjące się w nich owady.

Skuteczność tego zabiegu zależna jest od warunków atmosferycznych. Jednak typowe dla Polski lato charakteryzuje się umiarkowanymi opadami – przy takiej ich ilości i natężeniu zabieg jest skuteczny nawet na 6 tygodni.

UWAGA! Przed zabiegiem należy schować zabawki dziecięce, pranie z suszarek, jedzenie. Po wykonaniu zabiegu należy wstrzymać się od korzystania z miejsca, w którym został przeprowadzony, na 2 godziny.

 

Zapraszamy Państwa serdecznie do kontaktu i korzystania!