Ozonowanie – pozbądź się drobnoustrojów ekologiczną metodą

Ozonowanie to metoda dezynsekcji, która ma wiele zalet. Największą jest skuteczność – w trakcie ozonowanie drobnoustroje nie mają najmniejszych szans. I to wszystko bez szkody dla środowiska! Co to jest ozonowanie? Czy Radom może cieszyć się usługami ozonowania od DDD Protect?

Co to jest ozonowanie?

Ozonowanie to metoda dezynfekcji. W wyniku dezynfekcji giną wszystkie mikroorganizmy, w tym bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby, roztocza, usuwany jest także przykry zapach. Ozonowanie pozwala przeprowadzać ją rzeczywiście skutecznie.

Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu specjalnych urządzeń, tzw. generatorów ozonu. Wytwarzają one specjalny gaz – ozon – który dociera w każde miejsce i zabija groźne drobnoustroje.

Kiedy zastosować ozonowanie?

Ozonowanie to zabieg mający wiele zalet, w wielu też sytuacjach może być stosowany. Do najpopularniejszych należą:

Dezynsekcja pomieszczeń

Jeśli w pomieszczeniu przebywa dużo osób lub przewija się przez nie dużo osób, może zachodzić konieczność dokonania dezynsekcji. Taki zabieg sprzyja zdrowiu, niszczy bowiem drobnoustroje chorobotwórcze namnażające się w danym miejscu. Zabieg jest przy tym bardzo skuteczny: dzięki używaniu w naszej firmie mocnych i wydanych ozonatorów, gaz ten dociera w każde miejsce, zwalczając wszystkie mikroorganizmy. Pomieszczenie staje się bezpieczne i choć ozonowanie nie chroni przed pojawieniem się mikroorganizmów, bo nie jest to możliwe, to ogranicza ich populację do bezpiecznego poziomu na dłuższy czas.

Odgrzybianie i zwalczanie pleśni

Pleśń i grzyby są bardzo groźne dla zdrowia ludzi. Ich pojawienie się w pomieszczeniu wywołuje szereg następstw zdrowotnych: drażni układ oddechowy (wywołuje katar, kaszel, trudności w oddychaniu), nerwowy (powoduje zaburzenia równowagi, drętwienie kończyn), skórę (wywołuje wysypki i egzemy), działa alergizująco, wywołuje nowotwory. Rozregulowuje układ hormonalny negatywnie wpływając na płodność. Lista negatywnych skutków obecności grzybów i pleśni jest jeszcze dłuższa.

Dlatego odgrzybianie i walka z pleśnią to absolutna konieczność. Najlepszym sposobem jest przeprowadzenie ozonowania. Ozon jest bezlitosny dla grzybów i pleśni, usuwa je całkowicie i sprawia, że pomieszczenia stają się znów bezpieczne i zdatne do użytkowania. Jednak aby tak pozostało, niezbędne jest dotarcie do przyczyn zagrzybienia i pleśni i ich zlikwidowanie, np. osuszenie budynku.

Odgrzybianie klimatyzacji w pomieszczeniach i w samochodach

Klimatyzacja, bez względu na to, gdzie jest użytkowana (w samochodzie, domu czy biurze) powinna być co najmniej raz do roku odgrzybiana. Inaczej staje się siedliskiem grzybów, bakterii i innych drobnoustrojów, które szkodzą zdrowiu ludzi, ponieważ są przez nią wdmuchiwane do wnętrza. Najczęściej świadczą o takiej sytuacji nieprzyjemny zapach i pogarszający się stan zdrowia ludzi (przede wszystkim objawy ze strony układu oddechowego: kichanie, łzawienie oczu, ból gardła i kaszel, później dochodzą objawy ze strony kolejnych narządów).

Zastosowanie ozonu w odgrzybianiu klimatyzacji sprawi, że stanie się ona wolna od niebezpiecznych drobnoustrojów, a w dezynfekowanym wnętrzu przywrócony zostanie świeży zapach. Funkcjonowanie w takim pomieszczeniu polepszy się, a komfort jazdy samochodem wzrośnie.

Usuwanie przykrych zapachów

Ozonowanie to najlepsza metoda usuwania zapachów, których nie da się usunąć innymi sposobami. Nie maskuje zapachu, lecz usuwa go trwale, docierając do jego przyczyny. Przeciwnie do odświeżaczy powietrza: ich działanie opiera się tylko i wyłącznie na emisji silniejszego zapachu, niż ten, który chcemy usunąć. Z chwilą, kiedy ten przyjemniejszy zapach zacznie słabnąć, przewagę uzyskuje przykry zapach i problem powraca. Ozonowanie świetnie radzi sobie z usuwaniem nawet tak trwałych zapachów, jak zapach tytoniu, stęchlizny, pleśni, spalenizny, zwierząt, farb, lakierów i innych elementów, a nawet zwłok.

Po zabiegu powietrze w pomieszczeniu staje się rześkie i przyjemne, nawet jeśli wcześniej trudno było w nim wytrzymać.

Profilaktyka chorób

Ozonowanie skutecznie zabija wszelkie wirusy i bakterie. Dlatego jest zabiegiem chętnie wybieranym w ramach profilaktyki chorób zakaźnych, zwłaszcza w sezonie podwyższonej zachorowalności. Polecane jest tam, gdzie przewija się dużo ludzi, także chorych. Są to szpitale, przychodnie, gabinety dentystyczne, kosmetyczne, SPA, szkoły, przedszkola, domy spokojnej starości, domy dziecka, żłobki, pensjonaty i hotele, a także wiele innych miejsc.

Po ozonowaniu ryzyko zarażenia chorobami bakteryjnymi i wirusowymi znacznie spada. Ozonowanie jest dobrą profilaktyki w tak popularnych zakażeniach, jak grypa czy rotawirusy.

Odkażanie po zmarłym

Jeśli do śmierci doszło w nienaturalnych okolicznościach, zwłoki długo przebywały w pomieszczeniu, doszło do wycieku płynów fizjologicznych, konieczne jest profesjonalne sprzątanie, a także dezynfekcja. Samodzielne sprzątanie po zmarłym, a także zamieszkanie w niezdezynfekowanym pomieszczeniu niesie za sobą ogromne zagrożenie. Dlatego należy przeprowadzić dezynfekcję, a jej ozonem gwarantuje, że wszystkie niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi mikroby zostaną usunięte, a pomieszczenie będzie nadawało się do zamieszkania, zaś zagrożenie zostanie usunięte.

Profilaktyka w alergii

Ozonowanie zabija także roztocza, a te bardzo często są źródłem alergii, a także przykrych objawów alergicznych, takich jak katar, kaszel, wysypka, astma, łzawienie oczu. Dla osoby, której dokuczają tak uciążliwe objawy, każdy zabieg, który daje ulgę, jest na wagę złota. W przypadku alergii na roztocza warto skorzystać z ozonowania. Zapewni ulgę od uciążliwych objawów.

Ozonowanie – Radom, Warszawa, Piaseczno

Firma DDD Protect zaprasza Państwa do skorzystania z usługi ozonowania. Działamy w Radomiu, Warszawie, Piasecznie oraz wielu innych miejscowościach. Gwarantujemy rzetelne zabiegi: wynik ozonowania jest bowiem jest zależny od wielu czynników: m.in. zastosowanego sprzętu (posiadamy silne i wydajne ozonatory), doświadczenia osoby wykonującej zabieg, czasu, stopnia zanieczyszczenia pomieszczenia czy powierzchni. Wieloletnie doświadczenie i setki wykonanych realizacji dają Państwu gwarancję, że efekty zabiegu będą satysfakcjonujące, a efekt zostanie osiągnięty.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zapraszamy do kontaktu!