15 lat doświadczenia!

Dezynsekcja, dezynfekcja i deratyzacja – Radom, Piaseczno, Warszawa, Kielce, Łódź

15 lat doświadczenia!

Dezynsekcja, dezynfekcja i deratyzacja – Radom,
Warszawa, Łódź ,Kielce

15 lat doświadczenia!

Logo Robaki

Szkodniki magazynowe

Szkodniki Magazynowe

Mklik Mączny

Z wyglądu przypominają typowego mola spożywczego, a szkody przez niego wyrządzane również są podobne do tych, które powodowane są przez omacnicę spichrzankę (mola spożywczego). Mklik mączny to kolejny motyl nocny uznawany za największe zagrożenie dla produktów przemiału ziarna i mąki. Rozmnaża się i rozprzestrzenia bardzo szybko, dlatego ważna jest profilaktyka, a w razie pojawienia się szkodników – szybka reakcja i skuteczne zwalczanie. Mklik mączny: jak go rozpoznać, gdzie przebywa i jak z nim walczyć?

Czytaj więcej »
Szkodniki Magazynowe

Rozkruszek Mączny

Są mistrzami kamuflażu, trudno jest je zobaczyć gołym okiem z racji swoich małych rozmiarów i bardzo jasnego ubarwienia. Żerują najczęściej na ziarnach zbóż, kaszach, serze, mące, paszach dla zwierząt, pieczywie, suszonych owocach i ziołach oraz na produktach pochodzenia zwierzęcego. Jeśli spotykane są w produktach sypkich, to raczej na ich powierzchni, a w przypadku produktów gruboziarnistych – żerują w całej ich masie. To rozkruszek mączny, gatunek roztocza z rodziny rozkruszków: jak wygląda, w jaki sposób szkodzi i jak się go pozbyć?

Czytaj więcej »
Szkodniki Magazynowe

Trojszyk Ulec

Jest zaliczany do najgroźniejszych szkodników magazynowych zbóż: oprócz tego, że zjada przechowywane w spiżarniach i magazynach produkty, to zanieczyszcza je i pozostawia po sobie lotne związki zapachowe, tzw. chinony. Produkty, na których żeruje wilgotnieją i zagrzewają się, rozwija się na nich pleśń oraz grzyby. Jego zwalczanie jest konieczne i najlepiej powierzyć je profesjonalnej firmie zwalczające szkodniki zbożowe. To trojszyk ulec: jak go rozpoznać, w jaki sposób się rozwija i jak się go pozbyć?

Czytaj więcej »
Szkodniki Magazynowe

Wołek Zbożowy

Larwy tego szkodnika żerują najczęściej w ziarnie żyta, pszenicy, owsa lub kukurydzy, mogą rozwijać się również w produktach mącznych. Nie tylko larwy są szkodnikami, również dorosłe chrząszcze żerują w głębszych warstwach ziarna, uszkadzają je i tam też składają swoje jaja. Wołek zbożowy, chrząszcz z rodziny ryjkowcowatych, pospolity szkodnik magazynowy zbóż: jak wygląda, gdzie występuje i jak się go pozbyć?

Czytaj więcej »
Szkodniki Magazynowe

Mącznik Młynarek

Mącznik młynarek to groźny szkodnik magazynowy zbóż, chętnie wlatuje do magazynów, spichlerzy, młynów, a także do naszych mieszkań. Panują tam idealne warunki do składania jaj i rozwoju larw. Jaja są małe, jasne i lepkie, przez co z łatwością przyklejają się do żywności i nie da się ich zauważyć gołym okiem. Produkty i żywność wraz z jajami chrząszcza transportowane są dalej, spożywanie zainfekowanych produktów grozi zatruciami pokarmowymi. Mącznik młynarek: jak go rozpoznać i jak się go pozbyć?

Czytaj więcej »
Szkodniki Magazynowe

Skórek Zbożowy

Skórek zbożowy to przedstawiciel chrząszczy z rodziny skórnikowatych, to owad synantropijny, żyjący zazwyczaj w bliskim otoczeniu człowieka. Przebywa zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na wolnej przestrzeni. Żeruje najczęściej na zbożu (jęczmień, żyto), ryżu, roślinach strączkowych, pomidorach, orzechach, a także na takich produktach, jak makarony, mąka, suszone owoce. To jeden z najgroźniejszych szkodników magazynowych zbóż: jak wygląda, gdzie przebywa i jak z nim walczyć?

Czytaj więcej »
Szkodniki Magazynowe

Mól Ziarniak

Mól ziarniak to przedstawiciel rodziny molowatych, jego larwy są bardzo żarłoczne i uszkadzają ziarna zbóż, nasiona traw i roślin strączkowych. Zaliczany jest do groźnych szkodników magazynowych zbóż, spotykany głównie w pomieszczeniach, w których przechowuje się ziarna zbóż, może zadomowić się również w mieszkaniu, w kuchni lub spiżarni. Mól ziarniak: jak go rozpoznać i w jaki sposób go wytępić?

Czytaj więcej »
Szkodniki Magazynowe

Omacnica Spichrzanka

To kolejny motyl nocny, który zagraża naszym produktom spożywczym typu mąka, kasza czy otręby. To częsty bywalec naszych

Czytaj więcej »