Szkodniki Sanitarne

Szkodniki Sanitarne

Karczan prusak

Karaczan prusak to – zaraz obok karaczana wschodniego – jeden z najbardziej znanych szkodników o znaczeniu sanitarnym. Karaczany budzą wstręt i obrzydzenie, zanieczyszczają żywność oraz roznoszą bakterie i wirusy. Firma DDD Protect dysponuje odpowiednimi środkami i metodami, aby skutecznie i szybko się z nim rozprawić. Zanim jednak o zwalczaniu przyjrzyjmy się bliżej temu szkodnikowi.

Czytaj więcej »
Szkodniki Sanitarne

Szczur Wędrowny

Szczur wędrowny to, obok szczura śniadego i myszy domowej, jeden z najgroźniejszych szkodników sanitarnych. Niszczy i zanieczyszcza produkty spożywcze oraz najbliższe otoczenie człowieka, ponadto uczestniczy w przenoszeniu groźnych chorób i stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Jego zwalczanie jest koniecznością, firma DDD Protect przeprowadzi szybki i skuteczny zabieg deratyzacji. Przyjrzyjmy się bliżej temu gryzoniowi.

Czytaj więcej »
Szkodniki Sanitarne

Mysz domowa

Człowiek stwarza specyficzne środowisko, które sprzyja wykształceniu się pewnej grupy zwierząt tzw. synantropijnych, czyli żyjących w ich bliskim otoczeniu. Z kolei wśród zwierząt synantropijnych możemy znaleźć te o znaczeniu sanitarnym, tzw. szkodniki sanitarne lub szkodniki o znaczeniu sanitarno-epidemiologicznym. Do grupy tej zaliczamy m.in. gryzonie, a wśród nich mysz domową, naszą bohaterkę. Obecność tego gryzonia w naszym mieszkaniu nie zwiastuje nic dobrego – mysz pośredniczy w przenoszeniu chorób transmisyjnych i dlatego stwarza ogromne zagrożenie dla człowieka.

Czytaj więcej »
Szkodniki Sanitarne

Omacnica Spichrzanka

To kolejny motyl nocny, który zagraża naszym produktom spożywczym typu mąka, kasza czy otręby. To częsty bywalec naszych kuchni, spiżarni, magazynów ze zbożem i sklepów spożywczych. Omacnica spichrzanka, potocznie nazywana molem spożywczym, żeruje w ziarnach zbóż, uszkadza je, zanieczyszcza i obniża ich jakość i zdatność do spożycia. Inwazja omacnicy może powodować ogromne straty dla zakładów przemysłu spożywczego, piekarni czy magazynów zbożowych. Jej zwalczanie jest potrzebne i konieczne. Omacnica spichrzanka: jak ją rozpoznać i w jaki sposób się jej pozbyć?

Czytaj więcej »
Szkodniki Sanitarne

Żywiak chlebowiec – skąd się bierze?

To bardzo pospolity gatunek chrząszcza w Polsce, zaliczany do rodziny kołatkowatych. W domu spotykany najczęściej w kuchni i biblioteczce. Upodobał sobie produkty spożywcze, apteczne oraz papier, tekturę i skórę. Z tego też powodu uznawany jest za groźnego szkodnika sanitarnego oraz szkodnika muzealnego. Mowa o żywiaku chlebowcu, przyjrzyjmy się mu nieco bliżej.

Czytaj więcej »
Szkodniki Sanitarne

Wywilżna karłowata

Wywilżna karłowata, potocznie nazywana muszką owocówką, to dość częsty nieproszony gość w naszym mieszkaniu. Jest mała, niepozorna, pojawia się znikąd i trudno jest się jej pozbyć. Jakby tego było mało, podobnie jak mucha domowa, uznawana jest za szkodnika sanitarnego, dlatego należy ją zwalczać. Zanieczyszcza żywność i uprzykrza życie sadownikom. Skąd się biorą muszki owocówki, jak wyglądają i co je przyciąga.

Czytaj więcej »
Szkodniki Sanitarne

Mucha domowa

Mucha domowa jest pospolitym szkodnikiem sanitarnym, bardzo ruchliwym i uciążliwym, występuje w gospodarstwach rolnych, w naszych mieszkaniach oraz zakładach pracy. Jej zwalczanie jest istotną kwestią, a to z racji tego, że odpowiedzialna jest za roznoszenie wielu bakterii, wirusów i zarazków.

Czytaj więcej »
Szkodniki Sanitarne

Wesz ludzka

Wszawica wywoływana przez wszy to bardzo poważny problem, bardzo szybko się rozprzestrzenia, dlatego równie szybko należy zacząć działać i pozbyć się pasożytów. Wszawica to groźna choroba zakaźna, pasożytujące na człowieku wszy uczestniczą w przenoszeniu bakterii i zarazków. Zwalczanie tych szkodników sanitarnych jest więc koniecznością.

Czytaj więcej »
Szkodniki Sanitarne

Pchła ludzka

Aby w domu zagościły pchły wcale nie trzeba mieć zwierząt, wystarczy jedynie pogłaskać psa lub kota, albo zejść do piwnicy w bloku. Wbrew opiniom pchły to często występujący problem w naszych domach. Jak wygląda pchła ludzka, czy jest szkodliwa i jak skutecznie ją wytępić

Czytaj więcej »
Szkodniki Sanitarne

Pluskwa domowa – jak ją rozpoznać?

Te małe pasożyty żywią się krwią człowieka, kiedy już pojawią się u nas w domu ciężko się ich pozbyć, są bardzo uciążliwe. Mowa o pluskwach domowych, groźnych szkodnikach sanitarnych, o obecności których dowiadujemy się później – pierwszymi objawami są zazwyczaj zmiany skórne po ugryzieniach. Takie symptomy powinny nas jednak zmusić do przejrzenia łóżek i pościeli, być może zadomowiły się u nas właśnie pluskwy. O tym co to za owady i jak je rozpoznać, gdzie się ukrywają oraz jak sobie z nimi radzić.

Czytaj więcej »
Szkodniki Sanitarne

Mrówka Faraona

Są bardzo małe i liczne, często pojawiają się w naszych mieszkaniach i nie zwiastują nic dobrego. Dotkliwie gryzą, przenoszą choroby i zarazki, a jak już trafią do mieszkań to ciężko jest się ich pozbyć. To mrówki faraona, inaczej faraonki, groźne szkodniki sanitarne.

Czytaj więcej »
Szkodniki Sanitarne

Rybik Cukrowy

Są małe, srebrne i niegroźne, a pomimo tego, ze względu na higienę i bezpieczeństwo, zaleca się ich zwalczanie. Mowa o rybikach cukrowych, które często spotkać możemy w naszych kuchniach i łazienkach, a to z racji tego, że lubią wilgoć i ciepło. Jest wiele sposobów aby szybko i skutecznie się ich pozbyć, ale zanim o nich poznajmy naszego nieproszonego gościa bliżej.

Czytaj więcej »
Szkodniki Sanitarne

Karczan wschodni

Karaczan wschodni to często występujący w naszych domach i w zakładach pracy szkodnik o znaczeniu sanitarnym. Popularnie nazywany jest karaluchem, jest krewnym karaczana prusaka, który również nie cieszy się dobrą sławą. Oba gatunki karaczanów wyrządzają spore szkody, przenoszą choroby i dlatego ich zwalczanie jest koniecznością.

Czytaj więcej »
Szkodniki Sanitarne

Szczur Śniady

Szczur śniady, podobnie jak szczur wędrowny, zaliczany jest do groźnych szkodników sanitarnych. Jest nosicielem wielu chorób, zanieczyszcza produkty spożywcze i wyrządza szkody w mieszkaniach i zakładach pracy. Niezbędny w jego zwalczaniu jest profesjonalny zabieg deratyzacji. O tym jak żyje, gdzie się ukrywa i jakie szkody wyrządza. Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu szkodnikowi.

Czytaj więcej »