Szkodniki Ogrodowe

Szkodniki Ogrodowe

Kret Europejski

Pojawiają się w naszych ogrodach bardzo często i niestety nie są mile widziani. Do życia potrzebują ziemi wilgotnej, próchniczej i obfitującej w pełne pożywienie – i taką glebę znajdują u nas w ogrodzie. Pozostawiają po sobie kopce, niszczą korzenie roślin i zamieniają nasz ogródek w istne pobojowisko. Mowa o kretach – bardzo popularnych i wszystkim dobrze znanych szkodnikach ogrodowych. Przyjrzyjmy się im bliżej, poznajmy ich tryb życia oraz rozmiar szkód, jakie wyrządzają. Czy jest sposób aby się ich skutecznie pozbyć?

Czytaj więcej »
Szkodniki Ogrodowe

Łasica Pospolita jako szkodnik ogrodowy

Naturalnie zamieszkuje lasy i łąki, jednak lubi przenieść się czasami w pobliże ludzkich siedzib i wtedy chętnie zasiedla nasze ogródki i pola uprawne. To łasica pospolita, uznawana za groźnego szkodnika ogrodowego i nie tylko – często zajada się drobiem i dzikim ptactwem, dzięki czemu zyskała sobie także miano niebezpiecznego szkodnika na fermach drobiu. Dowiedzmy się czegoś więcej o łasicy.

Czytaj więcej »
Szkodniki Ogrodowe

Sposób na nornice

Ten mały gryzoń może wyrządzić spore szkody w naszym ogrodzie. Uwielbia drążyć podziemne tunele i przy okazji obgryzać korzenie naszych pięknie wypielęgnowanych roślin. To nornica ruda, przedstawicielka rodziny chomikowatych, bardzo popularny szkodnik ogrodowy. Na szczęście firma DDD Protect doskonale wie jak skutecznie się jej pozbyć. Wszystko o nornicy rudej – jak wygląda, gdzie ją można spotkać i jak ją zwalczyć.

Czytaj więcej »
Szkodniki Ogrodowe

Nornik Polny

To kolejny przedstawiciel chomikowatych, który potrafi narozrabiać w naszym ogrodzie. Nornik polny, nazywany bywa polnikiem lub po prostu nornikiem zwyczajnym, zasiedla pola, łąki oraz nasze sady i ogrody. Na szczęście nawet w porze zimowej pozostaje w polu i nie przenosi się do zabudowań gospodarczych. Jakie szkody wyrządza, jak go rozpoznać no i czy da się go skutecznie zwalczyć?

Czytaj więcej »
Szkodniki Ogrodowe

Karczownik Ziemnowodny – co musisz wiedzieć?

Zostawia po sobie kopce, które na pierwszy rzut oka mogą przypominać te pozostawione przez kreta. To przedstawiciel rodziny chomikowatych, bardzo groźny szkodnik ogrodowy – karczownik ziemnowodny. Naturalnie spotykany jest w lasach i na łąkach, jeśli przedostanie się do naszych ogrodów oraz upraw może spowodować znaczne szkody: m.in. uszkadza korzenie drzew i krzewów, niszczy i zjada rośliny uprawne. Przyjrzyjmy się karczownikowi nieco bliżej: jak go rozpoznać i w jaki sposób się go pozbyć?

Czytaj więcej »
Szkodniki Ogrodowe

Kuna Domowa

Kuna domowa to jeden z najbardziej uciążliwych i nieproszonych gości na naszej posesji – pomimo swojego potulnego wyglądu jest drapieżnikiem i groźnym szkodnikiem naszego ogrodu i domu. Może atakować domowe ptactwo (kury, gęsi) oraz objadać nasze krzewy i małe drzewka z owoców. Swoje gniazdo uwija najczęściej na poddaszu, a zdarza się, że także pod maską samochodu. Uprzykrza życie człowiekowi i dokonuje sporych szkód, dlatego należy się jej jak najszybciej pozbyć. W jaki sposób? Przeczytajcie koniecznie.

Czytaj więcej »