Radom i okolice! Jesienna deratyzacja w dobrych cenach

Jesień to czas drugiej tury deratyzacji – zabiegu, który chroni nasze miasta przed atakiem gryzoni i utrzymuje ich populację w stanie niezagrażającym zdrowiu ludzi. Dlaczego w Radomiu warto skorzystać właśnie z oferty firmy DDD Protect?

Deratyzacja jest wymogiem prawnym. Dotyczy właścicieli i zarządców nieruchomości, którzy zobowiązani są stosować środki zapobiegające pojawieniu się gryzoni na terenie siedzib ludzkich i obszaru działalności, a te, które się już pojawiły, bezwzględnie zwalczać. Każdego roku należy przeprowadzić ją dwukrotnie: wiosną i jesienią. Jednak jeśli na danym terenie pojawią się w międzyczasie gryzonie, należy ją przeprowadzić niezwłocznie. Zapobiegnie to rozmnażaniu populacji i dalszemu zawłaszczaniu terenu.

Specjalistyczna deratyzacja w Radomiu, Warszawie, Piasecznie i okolicach

Nasza firma proponuje Państwu przeprowadzenie profesjonalnej deratyzacji. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Mimo iż prawo nie nakazuje korzystania z usług firmy DDD, a deratyzację można przeprowadzać we własnym zakresie, prawda jest taka, że nie chodzi tylko o wypełnienie kolejnego przykrego obowiązku, lecz o rzeczywiste zadbanie, aby nasze miasta były wolne od szczurów i myszy.

Samodzielna deratyzacja nie zawsze jest skuteczna. Przeciętny Kowalski, kupując środki deratyzacyjne w popularnych sklepach, dość często wybiera po prostu preparaty nieskuteczne, nie zawsze też umie je odpowiednio zastosować. Powierzenie deratyzacji firmie DDD daje gwarancję, że działania będą skuteczne. Ale dlaczego DDD Protect?

  • nasza firma posiada odpowiednie doświadczenie, dzięki któremu znamy i używamy preparaty, o których wiemy, że są skuteczne;
  • dysponujemy wieloma metodami deratyzacji, które często stosujemy łącznie, tak aby deratyzacja była naprawdę efektywna;
  • w zakresie zwalczania gryzoni współpracujemy także z firmami (nie tylko z branży spożywczej, ale także np. firmami informatycznymi, które muszą chronić serwerownie) – deratyzacja jest tu przeprowadzana zgodnie z normami ISO, HACCP, BRC dla firm przemysłu spożywczego;
  • zabezpieczamy obiekty nie tylko poprzez wykładanie trutek, ale także przez zastosowanie chwytaczy i żywołownych i stacji deratyzacyjnych;
  • stosujemy dobre praktyki deratyzacji, dany obiekt czy teren obejmujemy pełną opieką i bierzemy odpowiedzialność za usunięcie gryzoni bądź ochronę przed ich pojawieniem się,
    wystawiamy stosowne dokumenty.

Deratyzacja – jak działamy?

W ciągu lat działalności wypracowaliśmy zestaw zasad, według których działamy. Pozwalają one przeprowadzać deratyzację sprawnie i nie pomijać żadnej istotnej kwestii. Rozpoczynamy od oznaczenia tabliczkami ostrzegawczymi budynku lub obszaru, na którym przeprowadzamy zabieg. Następnie wykładamy trutki i pułapki – również odpowiednio oznaczone. Po tym przychodzi czas na ich monitorowanie – dbamy o uzupełnianie trutek, jeśli ich ubywa, opróżniamy też pułapki. Martwe osobniki są przez nas zbierane i utylizowane, tak aby nie stanowiły zagrożenia.

Wystawiamy na przeprowadzaną przez nas deratyzację dokumenty potrzebne w razie kontroli.

Co ważne, trutki przez nas stosowane, dostępne są jedynie dla profesjonalnych firm DDD. To certyfikowane preparaty o potwierdzonej zarówno badaniami, jak i naszym doświadczeniem skuteczności. Nigdy nie ryzykujemy wykładania niepewnych preparatów, których działania nie jesteśmy pewni.

Nasze trutki są zarówno wizualnie, jak i węchowo atrakcyjne dla gryzoni, chętnie je pobierają i zjadają. Często preparaty te działają dopiero po pewnym czasie, gryzonie bowiem mogą się zorientować o ich toksyczności i zacząć omijać.

Czy szczury są groźne dla człowieka?

Szczury stanowią poważne zagrożenie z wielu powodów. Pierwszy i najważniejszy jest związany z chorobami przez nie przenoszonymi: gruźlica, toksoplazmoza, dur, zatrucia pokarmowe to tylko niektóre z nich. Wszyscy pamiętamy, jak wiele epidemii w dawnych czasach rozpoczynało się od szczurów. Tak naprawdę są one siedliskiem bakterii i innych drobnoustrojów, bywają w najbardziej obrzydliwych i zanieczyszczonych miejscach, skąd zabierają zarazki i przenoszą je do siedzib ludzkich.

Oprócz tego szczury w drodze do pokarmu i warunków dobrych do rozmnażania są w stanie pokonać naprawdę solidne przeszkody: przegryźć ściany, uszkodzić rury kanalizacyjne, zniszczyć kable elektryczne i inne elementy ważnych instalacji. Doprowadzają do zalań i zwarć, unieruchamiają komputery i serwery, paraliżują pracę firm.

Stanowią także zagrożenie dla ekosystemu na terenie, na którym się pojawiają. Żywią się małymi ssakami, płazami i gadami – są na tyle żarłoczne, że w dość szybkim czasie dochodzi do zaburzenia delikatnej równowagi w przyrodzie.

Dodatkowo szczury zjadają spore ilości jedzenia, resztę natomiast zanieczyszczają. Jeśli wnikną do spiżarni, jedzenie nadaje się tylko do utylizacji: jest zawilgocone ich moczem, zabrudzone odchodami, sierścią, śliną, znaleźć w nim można także martwe osobniki.

Dlatego należy je bezwzględnie zwalczać.

Jak zapobiec inwazji szczurów?

Niezastąpionym sposobem zapobiegania atakowi gryzoni jest właśnie przeprowadzanie deratyzacji. Pamiętajmy, że powinna być ona przeprowadzana niezależnie od tego, czy na danym terenie wystąpiły gryzonie, czy nie, pełni bowiem rolę profilaktyczną.

Oprócz tego jest szereg czynności, które można wykonać, aby powstrzymać szczury (i myszy także) we własnym zakresie. Należą do nich:

  • zlokalizowanie wszelkich ubytków i nieszczelności w murach, przez które gryzonie mogą się przedostać do wnętrza budynku. Chodzi tu także o te położone wysoko, potrafią się one bowiem świetnie wspinać. Ubytki należy zabezpieczyć gipsem, tylko tak trwały materiał daje solidne zabezpieczenie przed ich ostrymi zębami;
  • sprawdzenie szczelności okien i zabezpieczenie ich;
  • skontrolowanie stanu rur i okolic rur – to częsta droga przenikania gryzoni do wnętrza,
  • sprzątanie – podstawą dla gryzoni jest dostęp do jedzenia. Uwielbiają one niesprzątane pomieszczenia, w których zalegają resztki pokarmu, brudne kuchnie z zostawianym na wierzchu jedzeniem i lepiącymi się podłogami;
  • niedopuszczanie do zalegania odpadków w koszu na śmieci, unikanie wyrzucania jedzenia przed dom.

Szczury potrafią wykorzystać każdą sytuację, aby zyskać dostęp do jedzenia i schronić się przed zimnem, dlatego należy być ostrożnym nie “zapraszać” ich do wnętrza nieprzemyślanymi działaniami.

 

Zapraszamy Państwa serdecznie do współpracy. Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu 889 032 912 oraz pod adresem kontakt@ald.kylos.pl. Współpracujemy zarówno z osobami prywatnymi, jak i z firmami. Mamy konkurencyjne ceny, za którymi stoi wysoka jakość usług i wieloletnie doświadczenie w branży. Zapraszamy gorąco!