Usuwanie barszczu sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego to dziko rosnąca roślina, która stanowi zagrożenie dla zdrowia, gdyż doprowadza do oparzeń. Usuwanie barszczu Sosnowskiego jest trudne, ale my w DDD Protect mamy sprawdzone sposoby! Zapraszamy do korzystania z usługi zwalczania barszczu Sosnowskiego w miastach takich, jak Radom, Warszawa, Piaseczno i inne.

Usuwanie barszczu Sosnowskiego – Radom, Warszawa, Piaseczno

Usuwanie barszczu sosnowskiego to konieczność. Jeśli zauważyli go Państwo gdzieś w terenie, należy omijać tę roślinę szerokim łukiem, ale też powiadomić odpowiednie służby lub firmę zwalczającą barszcz. Nie wolno jej usuwać na własną rękę. Wszystko dlatego, że nie dość że jest to niebezpieczne, to jeszcze nieefektywne. Aby zwalczyć barszcz trzeba usunąć ok. 10 cm ziemi, dokonać orki, wapnowania, wykonać opryski. Trzeba także mechanicznie i w specjalnych ubraniach usunąć barszcz.

Samodzielne ścięcie rośliny, a nawet jej wykopanie nie daje żadnych rezultatów. Ma ona bowiem tak rozbudowany i rozległy system korzeniowy, że mija się to z celem, a roślina odrasta silniejsza. Dlatego należy zwrócić się do profesjonalnej firmy, która wykona zwalczanie barszczu sosnowskiego tak, aby roślina już nie powróciła.

Dezynfekcja

Szukasz profesjonalnej firmy do usuwania barszczu Sosnowskiego?

Dlaczego barszcz Sosnowskiego jest tak niebezpieczny?

Powodów jest co najmniej kilka:

 • stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzi. Jest to roślina groźna dla ludzi, ponieważ wywołuje oparzenia nawet bez kontaktu z nią. W soku tej rośliny występują furanokumaryny: substancje, które choć same w sobie groźne nie są, ale uaktywniają się pod wpływem promieni słonecznych (UVA, UVB). Jeśli w słoneczny i ciepły dzień człowiek znajdzie się w pobliżu barszczu, furanokumaryny przylgną do jego skóry i wywołają silne oparzenia (II i III stopnia) po kilku godzinach. Nie wystarczy wówczas oddalić się, ani nawet umyć skóry, furanokumryny w niej zostaną i będą wywoływały dalsze oparzenia, a także hiperpigmentację (plamy na skórze), które mogą się utrzymywać wiele lat. Oprócz tego udowodniono rakotwórczy wpływ barszczu;
 • jest groźny dla zwierząt – u zwierząt również występują oparzenia, oprócz tego barszcz rani wymiona krów, a spożyta wywołuje oparzenia przełyku i może prowadzić do śmierci;
 • ma niszczący wpływ na przyrodę – gdziekolwiek się pojawia, wypiera inne rośliny i uniemożliwia im rozwój, dotyczy to zarówno mniejszych roślin, jak i drzew i krzewów.

Jak rozpoznać barszcz Sosnowskiego?

 • barszcz Sosnowskiego przypomina ogromny koper – może dorastać do 2,5 m wysokości,
 • jego liście na końcach posiadają ząbki,
 • łodyga może mieć nawet 12 cm średnicy i jest w środku pusta, im niżej, tym pojawia się na niej więcej rdzawych plamek,
 • charakterystyczne są gigantyczne biały kwiaty zebrane w baldachy,
 • posiada ogromne, rozłożyste liście – ich średnica może wynosić 1,5 metra.
 • Sposób wykonania: 

  Usługa wykonywana jest w miejscu wskazanym przez klienta
 • Termin wykonania: 

  od 1 do 3 dni
 • Zasięg: 

  Warszawa, Radom, Lublin, Pionki, Kozienice, Zwoleń, Lipsko, Przytyk, Szydłowiec, Piaseczno, Dęblin, Puławy, Iłża, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Białobrzegi, Warka, Grójec, Garwolin, Opoczno, Końskie, Nadarzyn, Konstancin Jeziorna, Mińsk Mazowiecki, Skarżysko-Kamienna, Kazimierz Dolny, Ryki, Nadarzyn, Kock, Lubartów, Otwock, Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Marki, Wołomin, Pruszków, Mszczonów, Przysucha, Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki, Opole Lubelskie, Legionowo, Siedlce, Sochaczew, Wyszków, Łuków.
 • Po każdej usłudze wystawiamy Protokół pozabiegowy 

 • Jak zamówić: 

  Zamówienia na usługę przyjmowane są pod numerem: 889032912

Jesteś zainteresowany
usługą usuwania barszczu Sosnowskiego?

Wypełnij formularz lub zgłoś zamówienie na usługę przez telefon: 889 032 912
pon.-pt. 8:00 - 18:00 sobota 9:00 - 14:00