Zwalczanie komarów (odkomarzanie) – Piaseczno – super ceny!

Zwalczanie komarów w Piasecznie od DDD Protect w najlepszych cenach już dostępne! Oferujemy Państwu zabieg o 100% skuteczności, który zapewnia ochronę na wiele tygodni. Dlaczego warto przeprowadzić zwalczanie komarów (odkomarzanie)?

Wraz z nadejściem cieplejszych dni powraca problem z komarami. Uporczywe małe szkodniki znowu będą próbowały wedrzeć się do naszych domów, kąsać w nocy, bzyczeć nad uchem, niepokoić na tarasach, na imprezach na wolnym powietrzu i wszędzie, gdzie tylko się da. W Piasecznie ze względu na duży obszar terenów zielonych, problem jest szczególnie nasilony. DDD Protect w odpowiedzi na te problemy przygotował dla Państwa propozycję: zabieg zwalczania komarów (odkomarzania) w cenach najlepszych z możliwych!

Odkomarzanie (zwalczanie komarów) – Piaseczno – jak pracujemy?

Odkomarzanie, czyli zwalczanie komarów, przeprowadzamy za pomocą kilku metod. Zdarza się, że łączymy dwie metody, aby uzyskać najwyższą skuteczność. Są to:

  • metoda chemiczna (oprysk grubokroplisty, zamgławianie termiczne, zamgławianie ULV). Wykonujemy ją profesjonalnymi opryskiwaczami, a do jej użycia stosujemy odpowiednio sporządzone roztwory chemiczne. Są one następnie rozpylane na miejsca występowania komarów, a także na miejsca, w których się one rozmnażają. Zabieg ten przez naszą firmę przeprowadzany jest bardzo szybko dzięki wydajnemu sprzętowi;
  • metody biologiczne – to metody, w których do walki z komarami używa się metod naturalnych (np. larwicydów zawierających laseczki odpowiednich bakterii uśmiercających larwy komarów). Zazwyczaj metodami biologicznymi pracujemy tam, gdzie występuje woda stojąca, w której bez problemu rozwijają się komary. Są to stawy, rowy melioracyjne, sadzawki, niezarybione oczka wodne. Warto pamiętać, że metoda ta jest bardzo bezpieczne i nie wpływa negatywnie na inne organizmy, w tym człowieka;
  • metody fizyczne – to metody mające na celu przerwanie cyklu rozwojowego komarów. W miejscach stojącej wody (rozlewiska, stawy, tereny podmokłe) rozprowadza się środki, które tworzą na jej powierzchni cienki filtr. Dzięki niemu niemożliwy staje się wylot komarów, filtr zniechęca ponadto samice do składania jaj. Metoda ta również jest bardzo bezpieczna, nie wywiera negatywnego wpływu na inne organizmy.

Najczęściej wykonujemy zamgławianie ULV i zamgławianie termiczne, są to bowiem metody przynoszące najwięcej korzyści przy zwalczaniu komarów.

Dlaczego warto przeprowadzić zwalczanie komarów?

Odkomarzanie jest zabiegiem, który podnosi komfort życia w letnich miesiącach, zwłaszcza na terenach, na których z jakiegoś powodu doszło do nadmiernego namnożenia komarów. Są to wszystkie tereny o podwyższonej wilgotności, te, na których doszło do zalania; podmokłe miejsca, gęsto porośnięte roślinnością, zacienione i zawilgocone.

Warto jednak pamiętać, że komary przyciąga też dwutlenek węgla, a tego sporo znajduje się w wydychanym przez człowieka powietrzu. Dlatego komary zjawiają się tam, gdzie przebywają ludzie, a im więcej ludzi, tym więcej komarów. Dlatego mogą one stanowić prawdziwe utrapienie chociażby dla uczestników imprez plenerowych. Ale nie tylko: wystarczy przyjacielskie spotkanie na działce, grupa przedszkolaków bawiąca się na wolnym powietrzu, osoby starsze spędzające czas na zewnątrz, a komary zjawią się natychmiast.

U wielu osób powodują ogromny dyskomfort, zwłaszcza u dzieci, u których świąd bywa mocno nasilony. Dzieci często rozdrapują bąble, co może prowadzić do zakażeń bakteryjnych. Świąd u niektórych osób jest dokuczliwy i tak trudny do opanowania, że ulgę przynieść mogą tylko apteczne preparaty.

Odkomarzanie jest zabiegiem dostępnym na każdą kieszeń, dlatego jeśli chcą Państwo zapewnić sobie spokój od komarów, nie ma co się zastanawiać!

Gdzie warto przeprowadzać zwalczanie komarów?

Odkomarzanie (zwalczanie komarów) warto przeprowadzić wszędzie tam, gdzie występuje problem z nadmierną liczebnością komarów. Ich występowanie zawsze jest związane z dużą wilgotnością, nie ma ich na terenach suchych (rozmnażają się w wodzie). Dlatego też jeśli w danym miejscu wystąpiło namnożenie komarów i mocno dają się we znaki ludziom i zwierzętom domowym, warto przeprowadzić odkomarzanie.

Zabieg ten najczęściej wykonujemy:

wokół domów prywatnych, zwłaszcza tych, przy których są oczka wodne, ale również tych położonych przy stojących zbiornikach wodnych,

  • wokół działek rekreacyjnych,
  • wokół szkół, przedszkoli zmagających się z problemem komarów,
  • wokół domów dziecka, domów spokojnej starości,
  • wokół i wewnątrz pensjonatów, hoteli, moteli, domów wypoczynkowych,
  • wokół i wewnątrz restauracji,
  • na terenach imprez plenerowych,
  • w parkach miejskich.

Oczywiście miejsc jest dużo więcej. Warto zadzwonić do naszej firmy, jeśli tylko zauważą Państwo sporą liczbę komarów w swoim otoczeniu.

Odkomarzanie – czy jest szkodliwe?

Łatwo się domyślić, że stosowane w odkomarzaniu substancje mogą nie być obojętne dla innych owadów. Dlatego ważne jest, aby firma przeprowadzająca odkomarzanie miała duże doświadczenie także w doborze środków dezynsekujących, a także stosowała się do wszystkich zaleceń producenta mających na celu ochronę pożytecznych owadów.

Najbardziej zagrożone odkomarzaniem są pszczoły, ponieważ są mocno podatne na środki trujące stosowane do zwalczania komarów. Dlatego powinno się przeprowadzać odkomarzanie tuż po tym, jak pszczoły powrócą do uli z całodziennych lotów, czyli późnym wieczorem i nocą. Takie rozwiązanie chroni też inne owady, jest korzystne dla człowieka, natomiast komary żerują nocą i dzięki przeprowadzeniu zabiegu o tej porze, zginą.

Oczywiście jeśli odkomarzanie jest przeprowadzane wokół domu czy działki rekreacyjnej, również należy zachować środki ostrożności, aby nie dopuścić do bezpośredniego kontaktu dzieci i zwierząt domowych z substancją trującą. Zanim zabieg zostanie wykonany, należy zabezpieczyć wszystkie przedmioty, z którymi dzieci i zwierzęta mogą mieć kontakt: zabawki, wózki, nosidełka, chodziki, a także miski dla zwierząt, kojce, budy. Można je usunąć i przenieść w miejsce, w którym zabieg nie będzie przeprowadzany, schować lub po prostu przykryć. Oprócz tego należy zadbać o bezpieczeństwo oczek wodnych, w których są ryby, również można je zakryć np. folią na czas przeprowadzania zabiegu.

Przy zachowaniu środków ostrożności i stosowaniu się do wszystkich rad udzielanych przez firmę DDD odkomarzanie jest bezpieczne.

Odkomarzanie – Piaseczno

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej usługi odkomarzania wszystkich mieszkańców Piaseczna. W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na zabieg odkomarzania oferujemy Państwu korzystne ceny! Jednocześnie warto pamiętać, że zabieg jest skuteczniejszy, jeśli zostaje przeprowadzony na większym obszarze, dlatego jeśli mieszkają Państwo w domach prywatnych, zawsze warto przeprowadzić go razem z sąsiadami!

Posiadamy duże doświadczenie w odkomarzaniu, zaufało nam już wiele firm. Zapraszamy do kontaktu!