Zwalczanie kretów we własnym zakresie – czy warto ?

Krety potrafią zniszczyć nawet najwspanialszy trawnik, przyprawiając tym samym o ból głowy właścicieli, którzy w jego pielęgnację włożyli sporo czasu, energii i serca. My dziś piszemy, dlaczego nie warto kreta zwalczać we własnym zakresie. Zapraszamy do lektury 🙂

Krety są pod ochroną. Każdy jednak, kto pielęgnował trawnik, wie, jak bardzo frustrująca jest ich działalność: potrafią w chwilę zamienić ciężką pracę nad trawnikiem w kilkanaście kopców. Dlatego prawo nie jest tu bezwzględne i mówi, że na prywatnych, ogrodzonych posesjach zwalczanie kretów jest dopuszczalne. Dlatego właściciele działek, ogródków, trawników mogą usunąć kreta ze swojej posesji, jeśli tylko znajdzie taka konieczność. Niestety, nie jest to prosta sprawa. Wiele osób próbuje usunąć kreta na własną rękę, tracąc czas, pieniądze i energię. Zadanie to warto powierzyć profesjonalnej firmie DDD. My poradzimy sobie z tym błyskawicznie i z dobrym skutkiem, dzięki odpowiednim metodom, doświadczeniu oraz sprzętowi.

Kret – pożyteczny czy szkodliwy?

Kret jest zwierzęciem, które wywołuje mieszane uczucia, jest bowiem pożyteczny i szkodliwy jednocześnie. Negatywna strona jego działalności to przede wszystkim drążenie korytarzy, co prowadzi do dewastacji trawników, a także uszkodzenia korzeni roślin i ich obumierania. Co gorsza, to właśnie starannie wypielęgnowane trawniki i ogrody przyciągają krety najbardziej. Wszystko przez to, że gleba tam jest regularnie podlewana, a więc i miękka, przez co bardziej podatna na drążenie korytarzy.

Działalność kreta ma także pożyteczną stronę. Przekopywanie gleby sprawia, że staje się ona rozluźniona i napowietrzona, co stwarza lepsze warunki do wzrostu roślin. Jest on także naturalnym wrogiem wielu szkodników roślinnych, takich jak turkucie podjadki, koziółki warzywne, ślimaki, a nawet myszy. Zjada ich sporo, dzięki czemu w okolicy, w której działa kret, szkodniki te zjawiają się sporadycznie, na pewno zaś nie wyrządzają szkód na masową skalę.

Niestety, pożyteczna działalność kreta na nic jest tak naprawdę, gdy owoce ciężkiej pracy nad trawnikiem czy ogrodem w jednej chwili zostają obrócone wniwecz. Dlatego są sytuacje, kiedy właściciele domów czy działek decydują się na zwalczanie kretów. I tu pojawia się pytanie: walczyć we własnym zakresie, czy wzywać specjalistyczną firmę DDD?

Zwalczanie kreta – domowe sposoby

Wiele osób rozpoczyna walkę z kretem od przejrzenia internetu w zakresie domowych sposobów na walkę z kretem. I faktycznie, znajdziemy ich sporo. Rozkładanie spleśniałych skórek z cytryny, wypalonych papierosów, fragmentów ryb, kawałków materiałów nasączonych naftą, zawieszanie puszek na kiju – to najczęściej pojawiające się, najprostsze metody.

Można również skorzystać z dostępnych w sklepach preparatów: są one dostępne w formie płynów, które wlewa się w korytarz wydrążony przez kreta; w formie granulek, które z kolei rozrabia się z wodą i również wlewa w korytarz. Wiele osób ufa wiatraczkom, które pod wpływem wiatru wydają dźwięk trudny do zniesienia przez krety, inni stawiają na wkopane w ziemię butelki, w które wpada wiatr i wydaje dźwięk zmuszający krety do przeprowadzki. Inni decydują się na odstraszacze dźwiękowe dostępne w sklepach. Odstraszająco na te zwierzęta działać ma także zapach ludzkich włosów i sierści zwierząt.

Jak widać, metod zwalczenia niechcianego zwierzęcia w ogrodzie jest wiele. Działają one na niemal wszystkie zmysły kreta. Czy jednak są skuteczne? Gdyby były, firmy DDD nie miałyby w swojej ofercie profesjonalnej usługi zwalczania kretów, bo byłaby ona niepotrzebna.

Wszystko, co tylko jest zalecane na forach, przetestowaliśmy i wiemy, że metody te nie są skuteczne. Krety są sprytne i potrafią bardzo szybko ominąć wszelkie pułapki, przyzwyczaić się do nieprzyjemnych dźwięków, a nawet uniknąć chemicznych trucizn. Dlatego odradzamy samodzielne próby zwalczenia kreta. Stracą Państwo czas, pieniądze, a dewastacja trawnika czy ogrodu będzie postępować.

Profesjonalne zwalczanie kretów – Radom, Warszawa, Piaseczno

Nasza firma zwalcza krety sposobami o potwierdzonej skuteczności. Gazujemy korytarze specjalistycznym środkiem, którego użycie możliwe jest jedynie po uzyskaniu pozwolenia. Środek ten pod wpływem wilgoci pochodzącej z atmosfery uwalnia silnie trujący gaz, jakim jest fosforowodór. Gaz ten wnika w tunel i szczelnie go wypełnia, a w zetknięciu z nim kret nie ma absolutnie żadnych szans. Co więcej, martwy kret odstraszy kolejne krety szukające miejsc do osiedlenia się.

Metoda ta jest przez nas wypróbowana w dziesiątkach realizacji: nie tylko na prywatnych posesjach, ale także w szkółkach ogrodniczych, na lotniskach, nasypach hydrotechnicznych, obiektach sportowych i wielu innych miejscach. Wszędzie tam udało nam się pozbyć kretów.

 

Zapraszamy serdecznie do współpracy! Jeśli chcą Państwo do kwestii usuwania kreta podejść profesjonalnie, zaoszczędzić czas i pieniądze, warto zlecić to zadanie nam. Przyjedziemy, ocenimy sytuację, zastosujemy najlepsze i sprawdzone rozwiązania. Kreta się pozbędziemy na 100%. Warto działać, jak tylko pojawią się pierwsze kopce, bowiem kret pracuje bardzo intensywnie i w krótkim czasie potrafi zniszczyć ogromną powierzchnię. Dlatego warto od razu się z nami kontaktować, jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem 889 032 912. Więcej o zwalczaniu kretów przeczytają Państwo w opisie usługi profesjonalnego zwalczania kretów na naszej stronie internetowej. O naszej rzetelności świadczy grono zadowolonych Klientów – ich opinie znajdą Państwo w naszej zakładce z referencjami wystawianymi nam zarówno przez firmy i instytucje, jak i przez osoby prywatne. Na nasze usługi dajemy gwarancję! Nie uciekamy od odpowiedzialności i usługę kończymy dopiero wtedy, kiedy po krecie nie ma śladu. Zapraszamy serdecznie! 🙂