Zwalczanie pająków – poradnik

Pająki mają tylu zwolenników, co przeciwników. Te występujące w Polsce nie robią na ogół krzywdy, dlaczego więc czasem trzeba je zwalczać? Wyjaśniamy w kolejnym wpisie na naszym blogu! 🙂

Zwalczanie pająków to chyba najbardziej kontrowersyjny zabieg w naszej ofercie 🙂 Jest tak, ponieważ za zwalczaniem pająków jest tak samo dużo argumentów, jak przeciw. Co zatem robić? Zwalczać, czy nie zwalczać?

Zwalczanie pająków – argumenty “przeciw”

Pająki same w sobie nie są szkodnikami. Nie roznoszą chorób, nie atakują ludzi, nie zanieczyszczają pożywienia. Jeśli wchodzą do naszych domów, to tylko w poszukiwaniu ciepła i spokojnego kąta, w którym mogą rozwinąć pajęczynę. Mają swoich zwolenników, którzy chętnie udostępniają im sufit i cieszą się z ich obecności.

Pająki spełniają ważną i pożyteczną rolę w przyrodzie, choć z pewnością trudno w to uwierzyć osobom dotkniętym patologicznym strachem przed nimi, czyli arachnofobikom. Przede wszystkim regulują liczbę owadów, w tym wielu dokuczliwych i szkodliwych dla człowieka. Są w tym na tyle skuteczne, że przetrzebiają w znaczący sposób chociażby szkodniki upraw. Są tu ogromnym sprzymierzeńcem człowieka.

Ale również pozostawienie w domu kilku pająków i pozwolenie im utkać sieci latem przyczyni się do wyłapania wszelkiego rodzaju owadów wpadających przez okno. Możemy zapomnieć o uciążliwych i brzęczących nocami nad uchem komarach! 🙂

Zwalczanie pająków – argumenty “za”

Ale pająki mają też swoich zagorzałych przeciwników, dla których są pająki dowodem na brak higieny pomieszczeń. Jest teżn jeszcze osobna grupa ludzi: osoby dotknięte arachnofobią. Reagują oni paniką zupełnie niewspółmierną do zagrożenia na widok pająka, występują u nich nieprzyjemne objawy somatyczne, dlatego trudno wymagać od nich miłości do pająków! Te sytuacje z pewnością są solidnymi argumentami za zwalczaniem pająków.

Nikt bowiem nie chciałby przyjść do lekarza, w którego gabinecie widać pajęczyny. Nikt nie chciałby jeść w restauracji, w której kątach mieszkają pająki. Nawet wynajmując pokój w hotelu, niezależnie od tego, jak byłby tani, nie życzymy sobie pająków. Jest jeszcze wiele miejsc, w których pająków po prostu być nie powinno, a ich obecność bardzo źle świadczy o gospodarzach.

No i czasem zdarza się, że pająki masowo wchodzą do domów. Jeśli mieszkamy przy lesie, na terenach podmokłych, przy łąkach lub tylko wokół naszego domu rosną gęste zarośla, pająków możemy mieć w domu bardzo dużo. To również powoduje dyskomfort.

W tych sytuacjach warto zamówić profesjonalną metodę zwalczania pająków.

Dlaczego nie warto zwalczać pająków na własną rękę?

W internecie znaleźć można sporo rad, jak się pozbyć pająków z domu własnymi siłami. Niestety z doświadczenia wiemy, że większość z nich raczej nie działa lub ma istotne wady dyskwalifikujące je.

Chociażby zainstalowanie moskitiery ma ochronić przed pająkami. Ale okno to jedno z wielu źródeł, przez które wchodzą pająki. Moskitiera ogranicza cyrkulację powietrza, zmniejsza też ilość wpadającego światła słonecznego. Faktycznie, przez zabezpieczone moskitierą okno pająk nie wejdzie. Ale wejść może kanałem wentylacyjnym lub drzwiami, a nawet szczeliną, o której istnieniu nie mamy pojęcia.

Oprócz tego radzi się zadziałanie na węch pająków i rozłożenie na parapecie żołędzi lub wysmarowanie ich cytryną. Zarówno zapach żołędzi, jak i cytryny działać ma na pająki odstraszająco. W praktyce wiemy, że jeśli pająk widzi w danym miejscu dogodne warunki do życia, pokona zapach i zbuduje pajęczynę.

Również preparaty owadobójcze na pająki dostępne w ogólnych sklepach zazwyczaj słabo i wybiórczo działają. Nie da się nimi też wytępić całej populacji pająków, których może być w danym miejscu naprawdę bardzo dużo. Zawsze się jakiś schowa i zacznie rozmnażać od nowa.

Niektórzy polecają też zrywanie pajęczyn jako środek ku zniechęceniu pająków do mieszkania w danym miejscu. Niestety, to akurat jest walka z wiatrakami! Ledwo zostanie zerwana jedna pajęczyna, pająk z łatwością utka kolejną. Metoda niepolecana.

Co zatem robić?

Zwalczanie pająków – Radom, Warszawa, Piaseczno

Na kłopoty polecamy profesjonalny zabieg zwalczania pająków zamówiony w firmie dezynsekcyjnej takiej jak DDD Protect. Zabieg taki wykonany przez rzetelną firmę da gwarancję, że pająki zostanę usunięte skutecznie i w 100%.

W DDD Protect do zwalczania pająków zazwyczaj stosujemy najskuteczniejszą metodę, czyli zamgławianie ULV. Jest to metoda polegająca na rozpyleniu preparatu biobójczego w postaci mgiełki o kropelkach, których wielkość liczy się w nanometrach. Są dosłownie mikroskopijne. Dzięki temu są ultra lekkie i łatwo poruszają się chociażby pod wpływem naturalnego ruchu powietrza. Z zamgławiacza ULV wyrzucane są pod ogromnym ciśnieniem, co pozwala im dosłownie wniknąć w każdą szczelinę i zabić kryjące si tam pająki czy inne szkodniki. Metoda jest świetna zarówno na opryski w domu, jak i np. w ogrodach czy parkach, gdzie jest gęsta roślinność i pająki są mocno poukrywane. Wręcz im bardziej gęste zarośla, tym metoda jest skuteczniejsza!

Zaufajcie Państwo DDD Protect! Od wielu lat działamy na rynku i gromadzimy zadowolonych Klientów. Nasze metody są w 100% skuteczne, nigdy nie zostawiamy Klienta z problemem, z którym się do nas zgłosił. Pracujemy, aż osiągniemy pełnię efektu.

Stoi za nami solidna wiedza nabywana na branżowych szkoleniach, najnowocześniejszy sprzęt, tylko najskuteczniejsze preparaty. Zarówno sprzęt, jak i preparaty testujemy w najgorszych możliwych warunkach, zwalczając ogromne populacje najróżniejszych szkodników. Dzięki temu wiemy, co działa i stosujemy to w naszej codziennej pracy.

Mogą Państwo z naszej strony liczyć również na fachowe porady, jak przygotować się do zabiegów, jak sprawić, aby zabiegi były bezpieczne, a także jak działać, aby uniemożliwić odrodzenie populacji. Mocno stawiamy na profilaktykę, dlatego chętnie udzielamy porad, aby Klienci więcej nie musieli borykać się z inwazjami szkodników.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu mieszkańców Radomia, Warszawy, Piaseczna i wielu okolicznych miejsc i miejscowości. Z jakimikolwiek szkodnikami się Państwo zmagają – pomożemy!