Neutralizacja kwasu masłowego

NEUTRALIZACJA KWASU MASŁOWEGO – RADOM, WARSZAWA, ŁÓDŹ, KIELCE, LUBLIN

Jeśli doszło do ataku konkurencji za pomocą kwasu masłowego, konieczna jest dezynfekcja wykonana przez wyspecjalizowaną firmę. Tylko profesjonalna neutralizacja kwasu masłowego przyniesie bowiem pożądany skutek, czyli całkowitą eliminację niesamowicie nieprzyjemnego odoru, jaki wiąże się z rozlaniem kwasu masłowego. Wszelkie samodzielne próby usunięcia tej substancji nie tylko są nieskuteczna, ale mogą być także groźne dla zdrowia.

Neutralizacja kwasu masłowego powinna być przeprowadzona przez firmę dysponującą odpowiednimi środkami oraz doświadczeniem. Podczas zabiegu niezbędne jest podjęcie szeregu środków ostrożności, bowiem z kwasem masłowym wiąże się nie tylko niezwykle silny i nieprzyjemny odór, ale także niebezpieczeństwo podrażnienia dróg oddechowych.

Kwas masłowy jest substancją występującą naturalnie, bo produkowaną np. w jelicie człowieka, ale również występującą w zjełczałym maśle, na serach, chlebie, herbacie z kambuchy, karczochach, w czekoladzie mlecznej. Ale pozyskuje się go także sztucznie w laboratoriach.

Kwas ten ma postać bezbarwnej, dość gęstej, oleistej cieczy o wyjątkowo nieprzyjemnym zapachu.

RADOM, WARSZAWA, ŁÓDŹ, KIELCE, LUBLIN​

SZUKASZ FIRMY ZAJMUJĄCEJ SIĘ NEUTRALIZACJĄ KWASU MASŁOWEGO

DEZYNFEKCJA (RADOM, PIASECZNO, WARSZAWA, KIELCE)​

Wszystko zależy od stężenia. W mniejszych stężeniach nie jest wyjątkowo nieprzyjemny, natomiast przy większych stężeniach staje się trudny do zniesienia. Wielu osobom kojarzy się z wyjątkowo ostrym zapachem wymiocin (jest zresztą w wymiocinach obecny, więc to słuszne skojarzenie), a także ze zjełczałym masłem.

Zapach jest tak silny, że drażni oczy i drogi oddechowe, jest też wyjątkowo trudny do usunięcia. W zasadzie samodzielne próby jego usunięcia są niemożliwe. Nawet jeśli udałoby się to zrobić, zapach ten zostanie jedynie zamaskowany i po niedługim czasie znowu się pojawi. Konieczne jest wykonanie zabiegu działającego na jego przyczynę, jaką jest obecność kwasu masłowego. Dopiero pozbycie się tego kwasu w 100% usuwa zapach. Usunięcie kwasu masłowego i jego zapachu jest możliwe dzięki m.in. ozonowaniu.

Niestety właśnie ze względu na bardzo dotkliwe skutki rozlania kwasu masłowego, jego odór, trudności w jego pozbyciu się, a także łatwy dostęp do niego, kwas ten jest coraz częściej wykorzystywany przez ludzi, którzy w jakiejś branży chcą się pozbyć konkurencji, szukają zemsty lub chcą komuś dokuczyć.

NEUTRALIZACJA KWASU MASŁOWEGO

Rozlany kwas masłowy może mieć tak silny odór, że doprowadza do wymiotów, zawrotów głowy i kłopotów z oddychaniem. Jeśli zostanie wylany w pomieszczeniu, w którym prowadzona jest działalność, klienci będą je omijali szerokim łukiem, a pomieszczenie zanim przejdzie profesjonalne usuwanie kwasu masłowego, będzie wyłączone z użytku. Nawet zerwanie tapet czy tapicerki nic nie da. Rzeczy oblane kwasem masłowym bez profesjonalnego zabiegu nadają się w większości tylko i wyłącznie do wyrzucenia (w przypadku wylania kwasu na auto czasem nawet może być konieczna jego kasacja). Kwas masłowy potrafi bardzo głęboko wnikać w strukturę materiałów i przedmiotów, dlatego wywabienie jego zapachu jest trudne i wymaga profesjonalnego sprzętu.

Usunięcie kwasu masłowego i jego zapachu to często wyzwanie, ale dajemy z nim radę! Przede wszystkim do usunięcia kwasu masłowego i jego zapachu używamy profesjonalnego sprzętu. Korzystamy z myjki ciśnieniowej Karcher z pianownicą, generatora ULV, ozonownicy. Używamy profesjonalnych środków, aby rozpuścić kwas masłowy, a następnie aby zneutralizować jego zapach.

Niestety rzeczy, które zostały nim oblane, należy wyrzucić. Dotyczy to również drzwi, podłóg (panele, parkiety), wszelkiego rodzaju mebli i innych przedmiotów.

Sytuacja jest przykra, ale należy zachować spokój. Z pewnością należy powiadomić policję i straż pożarną, ale równocześnie z nimi należy wezwać także firmę DDD. Profesjonalna firma DDD jest w stanie pozbyć się kwasu masłowego i usunąć jego odór.

Wzywając służby, takie jak policja i straż miejska, należy dopilnować, aby nie doszło do roznoszenia na butach kwasu. Kwas masłowy jest przeźroczysty i łatwo o taką sytuację. Niestety doprowadza ona do rozprzestrzeniania się zapachu, co jest niekorzystne i skutkuje przedłużeniem zabiegu.

DERATYZACJA (RADOM, WARSZAWA, PIASECZNO, KIELCE) ​

SZCZEGÓŁY

WYKONANIA USŁUGI NEUTRALIZACJI KWASU

SPOSÓB WYKONANIA:

Usługa wykonywana jest w miejscu wskazanym przez klienta.

CZAS WYKONANIA DERATYZACJI:

od 1 do 3 dni

ZASIĘG:

Warszawa, Piaseczno, Radom, Łódź, Lublin, Pionki, Kozienice, Zwoleń, Lipsko, Przytyk, Szydłowiec, Piaseczno, Dęblin, Puławy, Iłża, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Białobrzegi, Warka, Grójec, Garwolin, Opoczno, Końskie, Nadarzyn, Konstancin Jeziorna, Mińsk Mazowiecki, Skarżysko-Kamienna, Kazimierz Dolny, Ryki, Kock, Lubartów, Otwock, Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Marki, Wołomin, Pruszków, Mszczonów, Przysucha, Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki, Opole Lubelskie, Legionowo, Siedlce, Sochaczew, Wyszków, Łuków.

JAK ZAMÓWIĆ:

Zamówienia na usługę przyjmowane są pod numerem: 889032912.

PO KAŻDEJ USŁUDZE WYSTAWIAMY PROTOKÓŁ POZABIEGOWY.