Szkodniki ferm drobiu

Szkodniki Ferm Drobiu

Szubak Dwukropek

Szubak dwukropek to przedstawiciel chrząszczy z rodziny skórnikowatych, zaliczany do groźnych szkodników drobiu oraz szkodników muzealnych. Jego larwy

Czytaj więcej »
Szkodniki Ferm Drobiu

Ptaszyniec Kurzy – jak zwlaczać?

To niezwykle dokuczliwy pasożyt drobiu, do tego bardzo szkodliwy. Pojawia się w kurniku, na fermach drobiu i sieje wielkie spustoszenie. Oprócz tego, że nakłuwa ptasią skórę i spija krew to może przenosić groźne dla ptactwa choroby. Może się zdarzyć, że z kurnika przedostanie się do mieszkania i zaatakuje domowników. To ptaszyniec kurzy, ektopasożyt ptaków, jeden z najgroźniejszych szkodników ferm drobiu. Jak go rozpoznać, jakie jeszcze szkody powoduje i przede wszystkim w jaki sposób się go pozbyć?

Czytaj więcej »
Szkodniki Ferm Drobiu

Wszoły

Te niewielkie pasożyty atakują ptactwo oraz ssaki, nie pasożytują natomiast na człowieku, na całe szczęście. Nazywane są piórojadami, bo odżywiają się włosami, piórami i złuszczającym się naskórkiem, gnieżdżą się zazwyczaj na głowie, pod pachami, w okolicy krocza i na grzbiecie. Wszoły – ich pojawienie się w kurniku nie wróży nic dobrego, należy je jak najszybciej zwalczyć. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej: jak wyglądają, w jaki sposób szkodzą ptactwu i jak je skutecznie zwalczyć?

Czytaj więcej »
Szkodniki Ferm Drobiu

Pleśniakowiec Lśniący

Pleśniakowiec lśniący nazywany bywa chrząszczem ściółkowym i to nie bez powodu – chętnie zasiedla fermy drobiu, gdzie atakuje ptactwo domowe. Zyskał dzięki temu niechlubne miano groźnego szkodnika drobiu. Jak wygląda i jak go rozpoznać oraz jak się go pozbyć? Wszystko co należy wiedzieć o pleśniakowcu.

Czytaj więcej »
Szkodniki Ferm Drobiu

Świerzbowiec Ptasi – co to jest?

Nazywany bywa potocznie wapniakiem lub też “wapienną nóżką”, atakuje ptactwo i wyniszcza ich organizm. Powoduje spore straty zarówno na fermach drobiu jak i w przydomowych kurnikach. Ich długotrwałe żerowanie prowadzi do wyniszczenia organizmu i w konsekwencji do śmierci ptactwa. Świerzbowiec ptasi to gatunek roztocza, groźny szkodnik ferm drobiu: jak go rozpoznać, jaką chorobę wywołuje i jak go zwalczać?

Czytaj więcej »