Dezynsekcja, dezynfekcja i deratyzacja – Radom – dobra firma to podstawa

Jakość usług z zakresu dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji zależy od wielu czynników. Dobra firma świadcząca usługi DDD powinna znać je wszystkie. Jak trafić na taką?

Rynek usług DDD jest ogromny, a firm nie brakuje. Jeśliby jednak wszystkie usługi przez nie proponowane były tak skuteczne, jak piszą i obiecują, ludzie nie mieliby kłopotów z uciążliwymi insektami i gryzoniami, zagrzybieniem, wilgocią i in. A przynajmniej kłopoty te byłyby krótkotrwałe.

Niestety, wiele obietnic składanych jest bez pokrycia. W praktyce często dochodzi do cięcia kosztów: firmy DDD oszczędzają na sprzęcie, kupując tańszy (a czasem dosłownie najtańszy z hipermarketu). Oszczędzają na preparatach, wybierając te o niższej cenie i mniejszej efektywności, na personelu, zatrudniając przypadkowe osoby, na szkoleniach, rezygnując z nich i pracując całymi latami na przestarzałych środkach. Stąd wiele rozczarowań działalnością firm DDD i brakiem obiecanych efektów zabiegów.

Grunt to wybrać dobrze. Tym bardziej że z kłopotami z zakresu dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji nie ma żartów. Wiele szkodników, które pojawiają się w domach i mieszkaniach, przenosi groźne choroby, grzyb utrzymujący się w domu to ogromne zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. W przypadku takich problemów nie ma czasu do stracenia, trzeba działać, a firma musi być sprawdzona. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej?

Dezynsekcja – Radom – skuteczność na pierwszym miejscu

Dezynsekcja, czyli zwalczanie insektów, musi być przeprowadzana sprawnie. Ogromna większość z tych szkodników, które pojawiają się w domach i blokach, musi być zwalczona jak najszybciej. Mają bowiem ogromny potencjał rozrodczy, cykl rozwojowy jest szybki, sprzyjają mu ciepło i dostęp do jedzenia. Dlatego odłożenie działań na później lub nieskuteczne działania sprawiają tylko, że populacja szybko się zwiększa i staje trudniejsza do zwalczenia.

W przypadku dezynsekcji używamy najlepszych i najbardziej wydajnych metod, dzięki czemu nasze zabiegi są skuteczne, możemy też zaproponować dobre i konkurencyjne ceny. Są to:

  • Zamgławianie ULV – zabieg, w wyniku którego całe pomieszczenie zostaje wypełnione mgłą o bardzo małych cząsteczkach. Mgła ta skutecznie uśmierca szkodniki, dzięki maleńkim cząsteczkom jest w stanie dotrzeć w każdy, nawet najmniejszy zakamarek. Stąd skuteczność dezynsekcji wykonywanej poprzez zamgławianie ULV jest bardzo wysoka. Zamgławianie ULV świetnie sprawdza się w przypadku zwalczania pluskiew, prusaków, karaluchów, kleszczy, komarów i wielu innych szkodników.
  • Żelowanie – bardzo skuteczny i mało uciążliwy zabieg, który przeprowadzamy przy zwalczaniu prusaków, karaluchów i mrówek. Polega na wyłożeniu punktowo specjalnego żelu. Żel ten stanowi mieszankę wody, feromonów, białka oraz trucizny. Insekty odbierają go jako atrakcyjne pożywienie i chętnie się nim żywią, co doprowadza do szybkiej śmierci. Dużą zaletą tej metody jest jej nieuciążliwość: żel rozkładamy dyskretnie, możemy to zrobić w obecności pracowników firm, gości restauracji czy pacjentów szpitala i nikt się nie zorientuje, że właśnie przeprowadzamy dezynsekcję.
  • Opryski – przeprowadzane przy pomocy ręcznych i spalinowych opryskiwaczy. Są to certyfikowane urządzenia renomowanych firm, którym ufamy od dawna. Środki wykorzystywany przy opryskach są zawsze dobierane do konkretnego szkodnika, wielkości populacji, stanu obiektu. Często opryski są stosowane jako metoda pomocnicza.

Więcej o naszych metodach dezynsekcji poczytać można w zakładce Dezynsekcja (Radom) na naszej stronie WWW.

Dezynfekcja – Radom – firma do zadań specjalnych

Dezynfekcja (odkażanie) to zabieg, który ma zniszczyć drobnoustroje chorobotwórcze. Nie jest to jednak antyseptyka, która zapewnia pełną wolność od nich, dezynfekcja obniża ich poziom do bezpiecznych dla człowieka poziomów, nie niszczy na ogół ich form przetrwalnikowych, dlatego nie gwarantuje pełnej wolności od drobnoustrojów. Ważne w tym zabiegu jest to, aby doprowadzić miejsca (przedmiotu, powierzchni etc.) do stanu bezpieczeństwa dla człowieka.

Firma, która podejmuje się zabiegu dezynfekcji, powinna wziąć pod uwagę kilka czynników, które decydują o jej powodzeniu. Jest to gatunek oraz liczba drobnoustrojów, które trzeba usunąć, dobór do nich odpowiedniej substancji czynnej, a także warunki środowiskowe, w jakich ma być zabieg przeprowadzony. Tylko rzetelna analiza pozwala na przeprowadzenie zabiegu sprawnie i – co najważniejsze – skutecznie.

Najczęściej dezynfekcję przeprowadzamy w przychodniach, szpitalach, gabinetach lekarskich i kosmetycznych hotelach, zakładach opieki i wielu innych miejscach, w których przebywa lub przewija się dużo ludzi. To świetna profilaktyka przed rozprzestrzenianiem się chorób, nie tylko tych sezonowych, jak grypa, ale także tych zakaźnych. Właściwie przeprowadzony zabieg zdaje tu egzamin w 100 procentach.

Ale dezynfekcja ma też inne obszary zastosowania. Proponujemy ją w przypadku ryzyka skażenia wody (np. dezynfekcja studnia), powodzi i zalania, zgonu następującego w nienaturalnych okolicznościach, po chorobach, a także w przypadku konieczności odkażenia klimatyzacji, zarówno tej w pomieszczeniach, jak i w samochodzie.

Do jej wykonania używamy różnych metod, w tym chemicznych oraz fizycznych (promieniowanie, para wodna). Zawsze analizujemy sytuację, zanim przystąpimy do działania. Dobieramy najlepsze i najbardziej efektywne metody, tak, aby uzyskać największą skuteczność oraz móc zaproponować najlepszą cenę. Więcej informacji o stosowanych metodach i obszarach dezynfekcji znajdą Państwo w zakładce Dezynfekcja na naszej stronie WWW.

Deratyzacja – Radom – profilaktyka i zwalczanie

Deratyzacja jest ogromnie ważnym zabiegiem, w którym nie ma miejsca na kompromisy. Jako wymóg prawny obejmujący zarządców i właścicieli nieruchomości ma za zadanie chronić nasze miasta przed inwazją szczurów i myszy. Jak poważny jest to problem przekonało się już wiele miast, gdzie szczury biegają po ulicy, niepokoją mieszkańców, wyrządzają realne szkody i przenoszą najróżniejsze choroby.

My w DDD Protect przeprowadzamy deratyzację zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm i innych podmiotów gospodarczych. Zawsze działamy profesjonalnie i według ustalonych schematów, które dają gwarancję opanowania populacji, jeśli już się zagnieździła lub skutecznej profilaktyki, jeśli przed inwazją ma chronić.

W przemyśle spożywczym prowadzimy monitoring zgodnie z wymogami ISO, HACCP, BRC, używamy metod fizycznych (pułapek i innych zabezpieczeń przed wtargnięciem) oraz chemicznych zwalczających gryzonie, monitorujemy zabezpieczenia i badamy skuteczność naszych działań. Mogą Państwo liczyć na naszą fachową pomoc i doradztwo.

Więcej informacji o stosowanych metodach i obszarach dezynfekcji znajdą Państwo w zakładce Deratyzacja na naszej stronie WWW.

 

Wybierając firmę DDD mają Państwo prawo do wszelkich informacji o niej. O jakości naszych usług świadczy nie tylko stale rosnące grono Klientów, ale także renomowany sprzęt, znakomitej jakości preparaty, szkolenia, w których stale bierzemy udział, branżowe kontakty, dzięki którym udoskonalamy metody pracy, stała współpraca z autorytetami z branży. Posiadamy liczne referencje wystawione nam przez naszych Klientów, które cieszą i motywują.

Jesteśmy dla Państwa dostępni stale, a dane kontaktowe znajdą Państwo w zakładce Kontakt. Zapraszamy serdecznie!