Usuwanie gniazd os i szerszeni – zleć to specjalistom

Wiosna to czas, w którym do życia budzą się owady. Niektóre z nich, jak osy i szerszenie, rozpoczynają budowę gniazd. Niestety – część z nich zostanie ulokowana w pobliżu siedzib ludzkich, wywołując strach i stwarzając problemy. Co zrobić z gniazdem? Zapraszamy na nasz blog 🙂

Pierwsze promienie słońca obudziły do życia owady, które podejmują czynności zmierzające do stworzenia kolonii. Zapłodnione samice os i szerszeni, które przetrwały zimę ukryte w ciepłych zakamarkach domów czy innych ogrzewanych budynków, dyskretnie je opuściły i udały się na poszukiwanie miejsca dogodnego do budowy gniazda. Z dala od oczu ludzi i zwierząt, spokojne i ciche – takie warunki musi spełniać miejsce, aby osa lub szerszeń wybrały je jako idealne do osiedlenia się.

Często okazuje się, że miejsce takie osa lub szerszeń znalazły w pobliżu naszego domu, działki, firmy, szkoły, przedszkola etc. Początkowo nic nie zapowiada problemów, bo każdy z nas kilka razy w roku widzi szerszenia, osy natomiast lubią pojawiać się w naszych domach całkiem często. Niepokój jednak rośnie, kiedy osy czy szerszenie pojawiają się regularnie i to w coraz większych liczbach. Nasuwa to podejrzenie, że gdzieś w pobliżu znajduje się gniazdo, a owady te rozmnażają się w najlepsze.

Osy i szerszenie – niebezpieczeństwo

Nie byłby to problem, gdyby nie fakt, że owady te są niebezpieczne. Przede wszystkim boleśnie żądlą. I choć szerszenie nie są skore do ataku, atakują jedynie, kiedy zostaną sprowokowane, osy są mocno agresywne. Co gorsza, owady te bardzo łatwo sprowokować do ataku: wystarczy ubranie w drażniącym je kolorze, nieakceptowany przez nie zapach perfum, gest, który uznają za agresywny (a któż z nas nie odgania osy, kiedy ta przyfrunie zbyt blisko!), żeby zostać przez nie zaatakowanym.

Użądlenia os i szerszeni są bolesne, ale osobom, które nie wykazują nadwrażliwości, nie wyrządzają większej krzywdy. Gorzej z osobami uczulonymi na jad owadów błonkoskrzydłych. Dla nich użądlenie osy lub szerszenia może skończyć się nawet śmiercią.

Problem uczulenia na jad os, pszczół, szerszeni i innych owadów błonkoskrzydłych dotyczy ok. 7 proc. społeczeństwa. Ale tak naprawdę nikt z nas nie wie, czy jest uczulony na jad, nawet jeśli został użądlony w przeszłości i użądlenie nie wywołało reakcji alergicznej. Aby organizm uczulił się na daną substancję, kontakt z nią musi być więcej niż jednorazowy, dlatego pierwsze użądlenie nigdy nie wywoła alergii, drugie i kolejne już mogą.

Objawami alergii na jad os i szerszeni są uogólnione dolegliwości po użądleniu: drgawki, duszności, wymioty, biegunka, świąd skóry, utrata przytomności. Jeśli nie zostanie wprowadzone odpowiednie leczenie, osoba użądlona może umrzeć. Ważne jest tu szybkie podanie adrenaliny.

Ale osy i szerszenie są niebezpieczne także z innego powodu: mogą niepostrzeżenie przedostać się do butelek czy puszek z napojem i zostać wraz z nim wypite. Wówczas może dojść do użądlenia w gardło, co grozi opuchlizną i uduszeniem, o ile pomoc nie nadejdzie naprawdę szybko.

Zagrożenie jest ogromne, dlatego żadne podejrzenie umiejscowienia gniazda w pobliżu miejsca zamieszkania czy przebywania ludzi nie powinno być lekceważone.

Usuwanie gniazd os i szerszeni na własną rękę

Samodzielne próby usunięcia gniazda bardzo często kończą się kłopotami, dlatego stanowczo odradzamy tego typu działanie. Dlaczego? Ponieważ osoby prywatne nie posiadają odpowiedniego ubrania ani sprzętu, który zagwarantowałby bezpieczne usunięcie gniazda. Operacja taka przeprowadzana samodzielnie grozi atakiem całego roju os czy szerszeni, a to stwarza ogromne zagrożenie nawet dla osób, które nie mają alergii na ich jad.

Co więcej, gniazdo często jest umiejscowione bardzo głęboko, a dojście do niego jest utrudnione, a czasem nawet niemożliwe. Dlatego potrzebna jest tu firma DDD. My nie tylko posiadamy odpowiedni sprzęt, ale także preparaty, które np. unieruchamiają osy i szerszenie. Dzięki temu usunięcie ich gniazda jest bezpieczne również dla osób postronnych, a także zwierząt domowych.

Firma DDD usunie gniazdo os i szerszeni

Często popełnianym błędem jest zgłaszanie problemu z gniazdem os lub szerszeni straży miejskiej, straży pożarnej, a nawet… policji. Zagrożenie istnieje, niemniej jednak służby te nie zajmują się usuwaniem gniazd, chyba że zostały one zbudowane w miejscu, w którym występuje zagrożenie dla większej liczby osób: np. w szkole, przedszkolu, szpitalu.

Osoby prywatne z problemem obecności gniazda powinny zwrócić się do firmy DDD. Dysponujemy odpowiednim sprzętem, dzięki któremu w większości przypadków bez problemu poradzimy sobie z sytuacją. Dlatego odradzamy telefon do służb, i tak zostaniecie przekierowani do firmy dezynsekcyjnej. Ważne jest tu, aby wybrać taką z doświadczeniem w usuwaniu gniazd, wyposażoną w odpowiedni sprzęt.

Warto w tej kwestii zaufać DDD Protect. My podejmiemy się usuwania gniazd nawet trudno zlokalizowanych, w niedostępnych miejscach, a co ważne, zrobimy to tak, aby nikt postronny nie ucierpiał.

Usuwanie gniazd os i szerszeni – Radom, Warszawa, Piaseczno

W Radomiu, Warszawie, Pionkach, Piasecznie i okolicznych miejscowościach swoje usługi poleca firma DDD Protect. Usuniemy gniazdo os lub szerszeni bez problemu, ponieważ posiadamy sprzęt i doświadczenie w tego typu akcjach. Na miejsce przyjeżdżamy wyposażeni w odpowiednie ubrania, środki chemiczne oraz alpinistyczny sprzęt, jeśli gniazdo umiejscowione jest w trudno dostępnym miejscu. Używamy środków, które unieruchamiają owady, dzięki czemu zachowane zostaje także bezpieczeństwo osób trzecich.

Na koncie mamy wiele realizacji, które potwierdzają naszą skuteczność. Warto zaufać naszemu doświadczeniu! Jesteśmy do Państwa dyspozycji, jak tylko zlokalizują Państwo gniazdo lub tylko podejrzewają, że może być umiejscowione gdzieś w pobliżu. Dzięki kamerom termowizyjnym jesteśmy w stanie szybko je zlokalizować. Przyjeżdżamy nawet w dni świąteczne, ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Oczywiście w ofercie mamy także usługę zwalczania os i szerszeni. Jeśli w Państwa otoczeniu jest ich za dużo, niepokoją się Państwo, że są one w domu, przyjedziemy i wykonamy opryski odpowiednimi preparatami. Używamy do tego specjalnych, sprawdzonych preparatów, a także najnowocześniejszej metody, jaką jest zamgławianie ULV.

Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu 889032912, można do nas także pisać na adres kontakt@ald.kylos.pl.